WTA Challenger Zhengzhou: Saisai Zheng i Kurumi Nara w II rundzie, wygrana Zariny Dijas

Japonka Kurumi Nara i Chinka Saisai Zheng wygrały swoje pierwsze mecze w challengerze WTA w Zhengzhou. Do II rundy awansowała również Kazaszka Zarina Dijas.

PAP/EPA / MARK R. CRISTINO

Saisai Zheng (WTA 90) wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i wygrała 6:2, 6:2 Z Jia-Jing Lu (WTA 225). W II rundzie 23-latka z Kantonu spotka się z Sabiną Szaripową (WTA 143), która pokonała 6:4, 3:6, 6:4 Jiaqi Kang (WTA 427). Początek należał do Chinki, ale reprezentantka Uzbekistanu wróciła z 0:3 w I secie. W III partii 22-latka z Taszkentu od 4:4 wywalczyła dwa gemy po grze na przewagi. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło jej popełnienie 10 podwójnych błędów.

Kurumi Nara (WTA 98) wróciła z 2:4 w II secie i pokonała 6:4, 7:5 Lin Zhu (WTA 140). Chinka popełniła 12 podwójnych błędów. W meczu było 10 przełamań, z czego sześć na korzyść Japonki. Miyu Kato (WTA 208) nie wykorzystała prowadzenia 4:1 i przegrała 6:7(4), 0:6 z Riko Sawayanagi (WTA 207).

Zarina Dijas (WTA 239) w ubiegłym roku przeszła operację nadgarstka. Po Wimbledonie, z którego w I rundzie wyeliminowała ją Anna-Lena Friedsam, do końca sezonu nie wystąpiła w żadnym turnieju. Na korty Kazaszka wróciła pod koniec lutego w Nankinie (ITF). Nie wygrała tam meczu, podobnie jak w kolejnych tygodniach w Kuala Lumpur (WTA) oraz w Zhuhai i Shenzhen (ITF). Pod koniec marca w Quanzhou (ITF) doszła do ćwierćfinału.

W tym tygodniu Dijas bierze udział w challengerze WTA w Zhengzhou. Na początek rozbiła 6:2, 6:0 Xinyun Han (WTA 121). W trwającym 61 minut spotkaniu Kazaszka zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 14 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Shiho Akita (WTA 242), która zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans i pokonała 6:2, 6:4 Mayo Hibi (WTA 210).

Trzy lata temu Dijas doszła do finału w Osace. Przegrała w nim z Samanthą Stosur. To był najlepszy jej sezon w dotychczasowej karierze. Zaczynała go jako 163. rakieta globu, aby na jego finiszu uplasować się na 34. pozycji. Kazaszka dwa razy doszła do IV rundy Wimbledonu (2014, 2015). Najwyżej w rankingu była notowana na 31. miejscu (styczeń 2015).

Biyuan Cup Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)

Shiho Akita (Japonia) - Mayo Hibi (Japonia) 6:2, 6:4
Arina Rodionowa (Australia) - Chang Liu (Chiny, WC) 7:6(2), 7:6(4)
Su Jeong Jang (Korea Południowa) - Na-Lae Han (Korea Południowa) 6:4, 6:1
Riko Sawayanagi (Japonia) - Miyu Kato (Japonia) 7:6(4), 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Zarina Dijas awansuje do ćwierćfinału challengera WTA w Zhengzhou?