ATP Monte Carlo: Stan Wawrinka stracił seta, Tommy Haas postraszył Tomasa Berdycha

Szwajcar Stan Wawrinka wygrał 6:2, 4:6, 6:2 z Czechem Jirim Veselym w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo.

PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

W środę w Monte Carlo Stan Wawrinka (WTA 3) rozegrał pierwszy mecz na korcie ziemnym od czasu półfinału Rolanda Garrosa 2016. Jiri Vesely (ATP 54) urwał Szwajcarowi seta. W trwającym 84 minuty spotkaniu mistrz imprezy z 2014 roku dwa razy oddał podanie, a sam wykorzystał pięć z siedmiu break pointów. Naliczono mu 32 kończące uderzenia i 14 niewymuszonych błędów. Czech miał 20 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki. Było to drugie spotkanie obu tenisistów. W I rundzie US Open 2014 również lepszy był Wawrinka. Kolejnym rywalem Szwajcara będzie Pablo Cuevas (ATP 27), z którym zmierzy się po raz pierwszy.

39-letni Tommy Haas (ATP 655) w I rundzie odprawił Benoita Paire, a w II sprawił problemy Tomasowi Berdychowi (ATP 12). Czech pokonał Niemca 3:6, 6:1, 6:4 po godzinie i 54 minutach. Finalista turnieju w Monte Carlo z 2015 roku zaserwował siedem asów i zdobył 37 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Berdych wyszedł na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Haasem. Dla Czecha był to drugi trzysetowy mecz w turnieju (w I rundzie z Andriejem Kuzniecowem).

Robin Haase (ATP 46) był w stanie urwać pięć gemów Dominikowi Thiemowi (ATP 9). Austriak zdobył 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał cztery z pięciu break pointów. Tenisista z Lichtenwörth wyrównał na 2-2 bilans meczów z Holendrem. O ćwierćfinał Thiem zmierzy się z Davidem Goffinem (ATP 13), z którym przegrał pięć z ośmiu dotychczasowych spotkań. W tym roku spotkali się w IV rundzie Australian Open i Belg zwyciężył w czterech setach.

Pablo Carreno (ATP 19) pokonał 6:4, 6:4 Karena Chaczanowa (ATP 52). W ciągu 88 minut Hiszpan cztery razy oddał podanie, a sam wykorzystał sześć z 11 break pointów. Kolejnym rywalem tenisisty z Barcelony będzie Novak Djoković (ATP 2), któremu urwał jednego gema trzy lata temu w Monte Carlo.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)