WTA Challenger Zhengzhou: Shuai Peng i Qiang Wang zmierzą się o tytuł

Dwie najwyżej rozstawione Chinki, Shuai Peng i Qiang Wang, zmierzą się w finale challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w Zhengzhou.

PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Półfinały challengera w Zhengzhou były wewnętrzną sprawą Chinek. Rozstawiona z numerem pierwszym Shuai Peng (WTA 40) pokonała 7:6(2), 7:6(5) Saisai Zheng (WTA 90). W I secie półfinalistka US Open 2014 wróciła z 2:5. Przy stanie 3:5 obroniła dwie piłki setowe. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Peng zdobyła o 10 punktów więcej od rywalki (93-83).

Qiang Wang (WTA 68) odparła dwie piłki setowe w tie breaku I partii i wygrała 7:6(11), 6:2 z Ying-Ying Duan (WTA 63). Wyżej klasyfikowana reprezentantka gospodarzy popełniła sześć podwójnych błędów i pięć razy dała się przełamać. Wang podwyższyła na 10-1 bilans wszystkich meczów z Duan.

W niedzielnym finale Peng zmierzy się z Wang, którą trzy lata temu pokonała w Nanchang (challenger WTA) w ich jedynym do tej pory meczu.

Peng to była 14. singlistka świata i dawna liderka rankingu deblowego. W ubiegłym roku w Tiencinie zdobyła pierwszy tytuł w grze pojedynczej. W grze podwójnej triumfowała w 21 turniejach, w tym w dwóch wielkoszlemowych (Wimbledon 2013, Roland Garros 2014). Półfinalistka US Open 2014 wraca do formy po kontuzji pleców, przez którą pauzowała przez większość 2015 roku.

Dla obu tenisistek będzie to drugi finał challengera WTA. W 2014 roku Peng wywalczyła tytuł w Nanchang po zwycięstwie nad Fangzhou Liu. Wang, również trzy lata temu, w Ningbo przegrała z Magdą Linette.

Biyuan Cup Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)