ATP Budapeszt: Damir Dzumhur zwycięzcą pierwszego meczu w dziejach turnieju, popis Viktora Troickiego

Viktor Troicki w dwóch setach pokonał Jewgienija Donskoja w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Budapeszcie. Do 1/8 finału awansowali też Damir Dzumhur, Paolo Lorenzi, Martin Klizan i Laslo Djere.

Marcin Motyka
PAP/EPA / STRINGER

Tegoroczna edycja turnieju ATP w Budapeszcie jest pierwszą w historii. Stolica Węgier w kalendarzu rozgrywek ATP zastąpiła rumuński Bukareszt. Zmagania sponsorowane przez rosyjskiego potentata, firmę Gazprom, otrzymały rangę ATP World Tour 250.

Do annałów Gazprom Hungarian Open jako zwycięzca premierowego meczu w dziejach turnieju trafił Damir Dzumhur. Bośniak po godzinie i 41 minutach pokonał 3:6, 6:2, 6:2 Steve'a Darcisa. Dzumhur, który w poniedziałkowym meczu zapisał na swoim koncie jednego asa, siedem przełamań i łącznie zdobył 80 punktów, o dziewięć od rywala, w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim Ivo Karloviciem.

Viktor Troicki w popisowym stylu w 53 minuty zdeklasował Jewgienija Donskoja. Tenisista z Belgradu zwyciężył 6:1, 6:2 i w 1/8 finału zagra z Laslo Djere, który w innej serbsko-rosyjskiej konfrontacji okazał się lepszy od Daniła Miedwiediewa.

Do II rundy awansowali także Paolo Lorenzi i Martin Klizan. Rozstawiony z numerem szóstym Włoch wygrał 6:4, 7:5 z Michaiłem Kukuszkinem, natomiast Słowak na bocznym korcie, także w dwóch setach, ograł Maximiliana Marterera, który do głównej drabinki Gazprom Hungarian Open przebijał się przez eliminacje.

Gazprom Hungarian Open, Budapeszt (Węgry)