WTA Stambuł: 16-letnia Diana Jastremska lepsza od Andrei Petković, porażka Danki Kovinić

Ukrainka Diana Jastremska wygrała 3:6, 6:0, 6:3 z Niemką Andreą Petković w I rundzie turnieju WTA International w Stambule.

PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Diana Jastremska (WTA 420) po raz trzeci gra w głównym cyklu. W ubiegłym sezonie w Stambule i Taszkencie odpadła w I rundzie. Tym razem w największym mieście Turcji odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 100 rankingu. 16-letnia Ukrainka pokonała 3:6, 6:0, 6:3 Andreę Petković (WTA 78).

W III secie Niemka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 oraz czterech break pointów na 3:0. W trwającym dwie godziny i cztery minut spotkaniu Jastremska obroniła 12 z 16 break pointów, a sama siedem razy przełamała rywalkę. Ukraince naliczono 32 kończące uderzenia i 45 niewymuszonych błędów. Petković miała sześć piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. W II rundzie Jastremska, finalistka juniorskiego Wimbledonu 2016, zmierzy się z Anną Kalinską lub Kai-Chen Chang.

Maria Sakkari (WTA 96) wróciła z 1:3 w I secie i pokonała 7:6(3), 6:3 Dankę Kovinić (WTA 108). Greczynka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Reprezentantka Czarnogóry w ubiegłym roku doszła w Stambule do finału. O ćwierćfinał Sakkari zagra z Soraną Cirsteą lub Fioną Ferro.

Tytułu bronić będzie Cagla Buyukakcay, która w środę zmierzy się z reprezentantką Belgii Maryną Zaniewską. Największą gwiazdą imprezy jest Ukrainka Elina Switolina.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)