WTA Stambuł: kryzys Eugenie Bouchard trwa, szybki awans Sary Errani

Kanadyjka Eugenie Bouchard przegrała 0:6, 4:6 ze Słowaczką Janą Cepelovą w I rundzie turnieju WTA International w Stambule.

PAP/EPA / MADE NAGI

Eugenie Bouchard (WTA 59) z piątego z rzędu turnieju WTA odpadła w I rundzie. W Acapulco, Indian Wells, Miami i Monterrey Kanadyjka zdobyła łącznie dwa sety. W Stambule doznała bolesnej porażki z Janą Cepelovą (WTA 97). W trwającym 18 minut I secie wywalczyła zaledwie siedem punktów. W II partii finalistka Wimbledonu 2014 prowadziła 3:1, ale przegrała pięć z sześciu kolejnych gemów. W całym meczu Cepelova wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Kolejną rywalką Słowaczki będzie Sara Sorribes (WTA 82), która wróciła z 1:3 w II secie i pokonała 6:3, 7:5 Ipek Soylu (WTA 160). W trwającym godzinę i 47 minut meczu Hiszpanka popełniła 11 podwójnych błędów (o dwa więcej niż jej rywalka), ale również wykorzystała osiem z dziewięciu break pointów. Turczynka zdobyła tylko pięć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu.

Cwetana Pironkowa (WTA 74) przegrała 2:6, 4:6 z Basak Eraydin (WTA 257). W II secie Turczynka wróciła z 2:4. W trwającym 98 minut meczu zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. Sara Errani (WTA 110) rozbiła 6:0, 6:1 Su-Wei Hsieh (WTA 101). W ciągu 55 minut Włoszka wykorzystała siedem z 11 break pointów i zdobyła 57 z 85 rozegranych punktów.

Irina-Camelia Begu (WTA 33) pokonała 1:6, 6:1, 7:5 Tatjanę Marię (WTA 103). Niemka mogła sprawić niespodziankę, ale w III secie zmarnowała prowadzenie 3:0 i dwa break pointy na 4:0. Kolejną rywalką Rumunki będzie Kirsten Flipkens (WTA 93), która na korcie spędziła tylko 28 minut. Belgijka wygrała siedem gemów z rzędu z Kristiną Kucovą (WTA 94) i Słowaczka skreczowała. Sorana Cirstea (WTA 66) obroniła trzy break pointy oraz zdobyła 18 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:3, 6:1 Fionę Ferro (WTA 208).

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)

Anna Kalinska (Rosja, LL) - Kai-Chen Chang (Tajwan) 6:1, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jana Cepelova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Stambule?