ATP Barcelona: Dominic Thiem i Alexander Zverev w 1/8 finału, porażki Davida Ferrera oraz Richarda Gasqueta

Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Kyle'a Edmunda w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Barcelonie. Do 1/8 finału awansował też Alexander Zverev, odpadli natomiast David Ferrer i Richard Gasquet.

Marcin Motyka
PAP/EPA / RHONA WISE

To był mecz, który zadowolił nawet najbardziej wymagających sympatyków tenisa. W II rundzie turnieju ATP w Barcelonie Alexander Zverev i Nicolás Almagro rozegrali fantastyczny spektakl. Górą ostatecznie okazał się młodszy z tej dwójki, 20-letni Zverev, który zwyciężył 7:6(4), 4:6, 6:4 po dwóch godzinach i 25 minutach zaciętej batalii.

W ślady swojego kolegi poszedł Dominic Thiem. Austriak w meczu inauguracyjnym drugi dzień zmagań na korcie im. Rafaela Nadala oddał tylko pięć gemów Kyle'owi Edmundowi. O ćwierćfinał rozstawiony z numerem czwartym Thiem powalczy z następnym reprezentantem Zjednoczonego Królestwa, Danielem Evansem. Brytyjczyk wygrał 6:4, 6:4 z Mischą Zverevem i pierwszy raz w karierze meczu wygrał dwa mecze w głównej drabince turnieju rangi ATP World Tour rozgrywanym na nawierzchni ziemnej.

Richardowi Gasquetowi nie udał się powrót na kort. Francuz, który przez ostatni miesiąc odpoczywał po zabiegu wycięcia robaczkowego, sensacyjnie przegrał po tie breaku trzeciego seta z Yuichim Sugitą (ATP 91). Pokonanie aktualnie 23. w rankingu ATP to dla Japończyka największa wygrana w karierze. Kolejnym rywalem 28-latka z Sendai został Pablo Carreno, który we wtorek w znakomitym stylu uporał się z Andreasem Seppim.

David Ferrer przeżył kolejny zawód w obecnym sezonie. Hiszpan, czterokrotny finalista Barcelona Open BancSabadell, od wielu lat należący do ścisłej czołówki, w tym roku notuje regres formy. We wtorek uległ Kevinowi Andersonowi. Afrykaner w 1/8 finału zagra z lepszym z pary Rogerio Dutrą Silvą (we wtorek 6:1, 6:1 z Renzo Olivo ) - Rafael Nadal.

Do III rundy awansował także Benoit Paire. Oznaczony numerem 17. Francuz pokonał 6:3, 7:6(6) Marcela Granollersa i w kolejnej fazie zmagań w stolicy Katalonii zmierzy się z Joao Sousą bądź z Horacio Zeballosem, który we wtorek ograł Santiago Giraldo, kwalifikanta.

Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Andy'ego Murraya będzie Bernard Tomic, z którym w pięciu poprzednich rozegranych spotkaniach nie stracił nawet seta. Australijczyk w I rundzie wygrał 7:5, 4:6, 6:2 z Dustinem Brownem, odnosząc pierwsze zwycięstwo na ceglanej mączce od zeszłorocznego Rolanda Garrosa.

Z kolei David Goffin, turniejowa "piątka", stanie naprzeciw Nikołoza Basilaszwilego. Gruzin na otwarcie oddał cztery gemy kwalifikantowi Taro Danielowi. Partii nie stracił również Karen Chaczanow. Rosjanin ograł 6:4, 6:4 Thomaza Bellucciego i teraz czekać go będzie mecz z Pablo Cuevasem.

Wtorkowe pojedynki wygrali także Hyeon Chung i Jan-Lennard Struff. Koreańczyk okazał się lepszy od Denisa Istomina, natomiast Niemiec wyeliminował Pierre'a-Huguesa Herberta.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)