WTA Stuttgart: Simona Halep pierwszą ćwierćfinalistką, Johanna Konta straciła seta

Rumunka Simona Halep pokonała 6:2, 6:3 Czeszkę Barborę Strycovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w Stuttgarcie.

PAP/EPA / ERIK S. LESSER

W środę Simona Halep (WTA 5) rozegrała trzeci w tym roku mecz na korcie ziemnym. W ostatni weekend w Pucharze Federacji, w swojej rodzinnej Konstancy, oddała łącznie dziewięć gemów Heather Watson i Johannie Koncie. W Stuttgarcie Rumunka, która miała wolny los, jest już w ćwierćfinale po zwycięstwie nad Barborą Strycovą (WTA 17).

Początek należał do Czeszki, ale Rumunka od 0:2 zdobyła osiem gemów z rzędu i prowadziła 6:2, 2:0. Strycova wyrównała na 2:2 wynik II seta, ale Halep odskoczyła na 4:2. Była wiceliderka rankingu jeszcze raz oddała podanie, ale nie wybiło jej to z rytmu i odniosła pewne zwycięstwo. W trwającym 74 minuty meczu Rumunka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Johanna Konta (WTA 7) pokonała 7:6(5), 3:6, 6:1 Naomi Osakę (WTA 46). W trwającym godzinę i 58 minut meczu Brytyjka zaserwowała siedem asów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Posłała 31 kończących uderzeń i popełniła 22 niewymuszone błędy. Japonce naliczono 28 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym roku. W II rundzie Australian Open Konta oddała Osace sześć gemów. W II rundzie Brytyjka zagra z Łotyszką Anastasiją Sevastovą (WTA 26), a na zwyciężczynię tego meczu w ćwierćfinale czeka Halep.

Jelena Wiesnina (WTA 14) wróciła z 0:2 w I secie i wygrała 7:6(2), 6:2 z Darią Kasatkiną (WTA 29). W ciągu godziny i 41 minut mistrzyni turnieju w Indian Wells zaserwowała cztery asy, zdobyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans.

O ćwierćfinał Wiesnina zmierzy się z Carlą Suarez (WTA 25), która pokonała 6:2, 6:4 Tamarę Korpatsch (WTA 140). W trwającym 97 minut spotkaniu Hiszpanka obroniła 12 z 13 break pointów. W II secie od 0:2 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów.

Kristina Mladenović (WTA 19) w 75 minut odprawiła półfinalistkę tegorocznego Australian Open, Mirjanę Lucić-Baroni (WTA 21). Francuzka wykorzystała pięć z sześciu break pointów i zwyciężyła 6:4, 6:2. Tenisistki te spotkały się po raz czwarty. W ubiegłym roku trzy razy na kortach ziemnych lepsza była Chorwatka. W II rundzie Mladenović zagra z Andżeliką Kerber.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 776 tys. dolarów
środa, 26 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 4) - Barbora Strycova (Czechy) 6:2, 6:4

I runda gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania, 6/WC) - Naomi Osaka (Japonia, Q) 7:6(5), 3:6, 6:1
Jelena Wiesnina (Rosja) - Daria Kasatkina (Rosja) 7:6(2), 6:2
Carla Suarez (Hiszpania) - Tamara Korpatsch (Niemcy, Q) 6:2, 6:4
Kristina Mladenović (Francja) - Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja) 6:4, 6:2

Czy Simona Halep awansuje do półfinału turnieju WTA w Stuttgarcie?