WTA Stambuł: Elina Switolina przegrała seta do zera, 16-letnia Diana Jastremska w ćwierćfinale

Elina Switolina pokonała 6:4, 0:6, 6:1 Wiktorię Kamienską i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Stambule. W ćwierćfinale jest już 16-letnia Diana Jastremska.

PAP/EPA / DANIEL MURPHY

25-letnia Wiktoria Kamienska (WTA 210) przeszła w Stambule kwalifikacje i w środę zadebiutowała w głównym cyklu. Rosjanka wygrała seta do zera z rozstawioną z numerem pierwszym Elina Switolina (WTA 13), ale nie udało się jej sprawić sensacji. W trwającym godzinę i 54 minuty spotkaniu obie tenisistki miały łącznie 34 break pointy i zaliczyły po sześć przełamań. Ukrainka zdobyła o pięć punktów więcej niż Kamienska (83-78).

W II rundzie Switolina zmierzy się z Alexandrą Cadantu (WTA 292), która pokonała 2:6, 6:0, 6:3 Nao Hibino (WTA 80). W ciągu dwóch godzin i 33 minut Rumunka popełniła siedem podwójnych błędów, z czego pięć w I secie. Sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała dziewięć z 17 break pointów.

Timea Babos (WTA 30) wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i wygrała 6:3, 6:2 z Conny Perrin (WTA 216). Broniąca tytułu Turczynka Cagla Buyukakcay (WTA 181) oddała trzy gemy Marynie Zaniewskiej (WTA 116). Reprezentantka Belgii popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Elise Mertens (WTA 65) wróciła z 1:4 w I secie i pokonała 6:4, 6:1 Katerynę Kozłową (WTA 132).

Trzy tenisistki awansowały do ćwierćfinału. Irina-Camelia Begu (WTA 33) zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:3 Kirsten Flipkens (WTA 93). Rumunka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. Sorana Cirstea (WTA 66) wróciła z 1:4, 15-40 w I secie i pokonała 6:4, 6:2 Marię Sakkari (WTA 96).

16-letnia Diana Jastremska (WTA 420) wygrała 6:1, 6:4 z Anną Kalinską (WTA 145). Ukrainka wykorzystała wszystkie siedem szans na przełamanie Rosjanki. Było to starcie tenisistek, które osiągnęły po jednym wielkoszlemowym finale juniorek. Jastremska zaliczyła go w Wimbledonie 2016, a Kalinska w Rolandzie Garrosie 2015.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)

Ayla Aksu (Turcja, WC) - Jelizawieta Kuliczkowa (Rosja, Q) 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Stambule?