WTA Stuttgart: Garbine Muguruza za burtą! Wielkie zwycięstwo Anett Kontaveit

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK /
PAP/EPA / RONALD WITTEK /

Hiszpanka Garbine Muguruza przegrała 6:2, 6:7(1), 1:6 z Estonką Anett Kontaveit w II rundzie turnieju WTA Premier w Stuttgarcie.

Garbine Muguruza (WTA 6) nie będzie dobrze wspominać pierwszego w tym roku meczu na korcie ziemnym. Hiszpanka miała wolny los i udział w turnieju w Stuttgarcie rozpoczęła od II rundy. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 uległa w trzech setach Anett Kontaveit (WTA 73). Dla Estonki to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Początek nie wskazywał, że Muguruza będzie w opałach. W I secie dwa razy przełamała rywalkę. W II partii Kontaveit spisała się znacznie lepiej. Obie tenisistki nie straciły serwisu, a w tie breaku Hiszpanka zdobyła tylko jeden punkt. To podcięło jej skrzydła i w decydującej odsłonie gasła w oczach.

W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Kontaveit zaserwowała sześć asów, a Muguruza popełniła pięć podwójnych błędów. Estonka obroniła osiem z 10 break pointów, a sama trzy razy przełamała rywalkę.

Muguruza i Kontaveit zmierzyły się po raz drugi. W ubiegłym roku w I rundzie Australian Open Hiszpanka zwyciężyła 6:0, 6:4. Kontaveit osiągnęła drugi w tym roku ćwierćfinał. W Biel/Bienne dopiero w finale przegrała z Marketą Vondrousovą. Kolejną jej rywalką w Stuttgarcie będzie Maria Szarapowa lub Jekaterina Makarowa.

Do II rundy awansowała Coco Vandeweghe (WTA 23), która pokonała 7:6(3), 7:6(3) Jelenę Ostapenko (WTA 50). Amerykanka wróciła z 1:3 w pierwszym i z 0:2 w drugim secie. W trwającym godzinę i 57 minut meczu zaserwowała dziewięć asów i zdobyła o siedem punktów więcej od Łotyszki (94-87). O ćwierćfinał Vandeweghe zagra z Karoliną Pliskovą.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy) WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 776 tys. dolarów środa, 26 kwietnia