WTA Stuttgart: Jekaterina Makarowa nie zatrzymała Marii Szarapowej. Porażka Johanny Konty

Jekaterina Makarowa poszła na wymianę ciosów z Marią Szarapową i zdobyła o dwa gemy mniej od Roberty Vinci. Powracająca po 15-miesięcznej dyskwalifikacji Rosjanka zwyciężyła 7:5, 6:1 i jest w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Stuttgarcie.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / RONALD WITTEK

Siódmy pojedynek Marii Szarapowej z Jekateriną Makarową w głównym cyklu trzymał w napięciu tylko w pierwszym secie, kiedy gra była bardzo intensywna. Do stanu po 5 żadnej z tenisistek nie udało się wywalczyć break pointa.

Wówczas swoją szansę miała mniej z utytułowanych Rosjanek, ale pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa obroniła się. Po zmianie stron tenisistka z Niagania już nie czekała i przy drugim setbolu posłała wygrywające uderzenie.

Drugi set całkowicie należał do Maszy, która nie musiała bronić break pointów, a sama zdobyła dwa przełamania. Po 80 minutach po raz siódmy z rzędu pokonała leworęczną rodaczkę, tym razem 7:5, 6:1.

Szarapowa grała w czwartek bardzo dobrze. Statystycy naliczyli jej 29 kończących uderzeń i 19 pomyłek. Makarowa miała tylko dziewięć winnerów i błędów własnych.

O miejsce w półfinale zawodów w Stuttgarcie Szarapowa zagra z Estonką Anett Kontaveit, która w środowy wieczór wyrzuciła z turnieju Hiszpankę Garbine Muguruzę.

Szarapowa jako jedyna Rosjanka zakwalifikowała się do ćwierćfinału. W rozegranym wcześniej spotkaniu rewelacyjnie czująca się w Stuttgarcie Laura Siegemund zwyciężyła oznaczoną ósmym numerem Swietłanę Kuzniecową 6:4, 6:3. Niemka legitymuje się w tym turnieju imponującym bilansem 4-1 nad tenisistkami z Top 10. W zeszłym roku zatrzymała ją dopiero w finale Andżelika Kerber.

Przegrała także mistrzyni z Indian Wells, Jelena Wiesnina, którą na bocznym korcie zwyciężyła Hiszpanka Carla Suarez. Niespodziewanej porażki doznała rozstawiona z "szóstką" Johanna Konta. Brytyjka dobrze rozpoczynała każdego seta meczu z Anastasiją Sevastovą, ale słabo kończyła. Łotyszka zagrała bardzo solidnie i wygrała 6:3, 7:5. W czwartek będzie mogła sprawdzić formę Simony Halep.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)