WTA Praga: Paula Kania i Maria Irigoyen w ćwierćfinale debla po obronie meczboli

Paula Kania i Argentynka Maria Irigoyen obroniły dwie piłki meczowe i awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA International w Pradze.

Paula Kania WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania

Paula Kania i Maria Irigoyen przegrywały 7-9 w super tie breaku, ale pokonały Evę Hrdinovą i Nadię Kiczenok 7:5, 2:6, 11-9. W trwającym 97 minut meczu Polka i Argentynka zaliczyły o jedno przełamanie mniej (4-5), ale zdobyły o cztery punkty więcej niż Czeszka i Ukrainka (69-65).

W I secie Hrdinova i Kiczenok z 1:5 wyrównały na 5:5, ale końcówka należała do Kani i Irigoyen. W II partii Polka i Argentynka z 0:2 wyrównały na 2:2, cztery kolejne gemy zdobyły ich rywalki. W super tie breaku Czeszka i Ukrainka prowadziły 4-1, 8-6 i 9-7, ale nie udało im się zamknąć meczu.

Kania i Irigoyen doszły razem do trzech wspólnych finałów. Jeden z nich osiągnęły w ubiegłym sezonie właśnie w Pradze, a pozostałe dwa w 2015 roku we Florianopolis i Quebec City. Polka jedyny do tej pory tytuł w głównym cyklu wywalczyła pięć lat temu w Taszkencie wspólnie z Białorusinką Poliną Piechową. Argentynka dwa razy triumfowała w Rio de Janeiro (2014 z Iriną-Camelią Begu, 2016 z Veroniką Cepede Royg).

W ćwierćfinale Kania i Irigoyen zmierzą się z rozstawionymi z numerem drugim Niemką Anną-Leną Grönefeld i Czeszką Kvetą Peschke.

O półfinał walczyć będą również rozstawione z numerem czwartym Alicja Rosolska i Asia Muhammad. Polka i Amerykanka zagrają ze Słowaczkami Terezą Mihalíkovą i Chantal Skamlovą.

J&T Banka Prague Open, Praga, (Czechy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 2 maja

I runda gry podwójnej:

Paula Kania (Polska) / Maria Irigoyen (Argentyna) - Eva Hrdinova (Czechy) / Nadia Kiczenok (Ukraina) 7:5, 2:6, 11-9

Czy Paula Kania i Maria Irigoyen awansują do półfinału debla turnieju WTA w Pradze?