WTA Rabat: Francesca Schiavone i Sara Errani idą jak burza, awans Anastazji Pawluczenkowej z problemami

Włoszki Francesca Schiavone i Sara Errani zameldowały się w półfinale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Rabacie.

PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Francesca Schiavone (WTA 100) wygrała 6:1, 4:6, 6:3 z Tatjaną Marią (WTA 104). W trwającym godzinę i 54 minuty meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 zdobyła 37 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 14 break pointów. W lutym Włoszka wywalczyła tytuł w Bogocie jako 168. rakieta globu. Po turnieju w Rabacie 36-latka z Mediolanu awansuje w rankingu w okolice 80. miejsca, a może wejść nawet do Top 70, jeśli wygra cały turniej.

Sara Errani (WTA 102) pokonała 7:6(5), 6:4 z Darię Gawriłową (WTA 26). W trwającym godzinę i 54 minuty meczu było 13 przełamań, z czego osiem na korzyść finalistki Rolanda Garrosa 2012. Włoszka awansowała do pierwszego półfinału od kwietnia 2016 roku (Charleston).

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 16) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 Lauren Davis (WTA 36). W III secie Amerykanka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 i dwóch break pointów na 4:1. W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu popełniła osiem podwójnych błędów. Rosjanka pięć razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans.

Varvara Lepchenko (WTA 73) zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:3, 6:2 Catherine Bellis (WTA 59). 30-latka z Allentown osiągnęła pierwszy półfinał od sierpnia 2015 roku (Stanford).

W półfinale Schiavone zagra z Lepchenko (bilans 2-1 dla Amerykanki), a Errani zmierzy się z Pawluczenkową (3-2 dla Włoszki).

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)