ATP Rzym: Novak Djoković pokonał Juana Martina del Potro w dwudniowym ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ETTORE FERRARI /
PAP/EPA / ETTORE FERRARI /

Novak Djoković uzupełnił stawkę półfinalistów rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie. W ostatnim ćwierćfinale Serb w dwóch setach pokonał Juana Martina del Potro.

Novak Djoković i Juan Martin del Potro musieli rozgrywać swój mecz przez dwa dni. Tenisiści pojawili się na korcie w piątkowy wieczór, ale przy stanie 6:1 i 1:2 dla Serba mecz został przerwany z powodu burzy. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania organizatorzy zadecydowali, że pojedynek zostanie dokończony w sobotę.

Obaj mieli więc mnóstwo czasu, aby przemyśleć swoją postawę. Dotyczyło to zwłaszcza Argentyńczyka, który w piątek dał się zdominować Djokoviciowi. Serb bezlitośnie wykorzystywał bekhendową słabość tenisisty z Tandil, posyłając wiele piłek właśnie do jego lewej strony.

Kilkunastogodzinna przerwa nic nie zmieniła w obrazie gry. W sobotę również na korcie dominował Djoković. Serb wznowił mecz w najlepszym możliwym stylu - zdobył trzy gemy z rzędu, w tym jednego przy podaniu przeciwnika. Tym samym objął prowadzenie 4:2 w drugiej partii i znalazł się na prostej drodze do zwycięstwa.

Wicelider rankingu ATP nie pozwolił sobie na chwilę słabości. Choć Del Potro walczył z całych sił, Djoković zdobył dwa brakujące mu do triumfu gemy i wygrał całe spotkanie 6:1, 6:4, odnosząc 14. zwycięstwo w 18. konfrontacji z Argentyńczykiem.

Dla Djokovicia to ósmy w karierze awans do półfinału Internazionali BNL d'Italia. O finał w sobotni wieczór zmierzy się z Dominikiem Thiemem, z którym grał dotychczas czterokrotnie i stracił tylko jednego seta. Pojedynek Serba z Austriakiem rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 20:00.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 4,273 mln dolarów piątek-sobota, 19-20 maja