Challenger Mestre: kort 2 cmentarzyskiem Polaków. Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz bez punktów

Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz nie wywalczyli punktów do rankingu ATP podczas turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach ziemnych we włoskim Mestre. Pierwszy z Polaków odpadł w I rundzie głównej drabinki, zaś drugi w finale kwalifikacji.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / SOEREN STACHE

Jako pierwszy z Polaków wyszedł w poniedziałek na kort numer 2 Hubert Hurkacz (ATP 318), który w decydującej fazie eliminacji spotkał się z Jürgenem Zoppem (ATP 469). Estończyk rozpoczął mecz od przełamania, ale później przegrał cztery gemy z rzędu. Wrocławianin nie wykorzystał jednak prowadzenia 4:2 i przegrał pierwszą partię po tie breaku.

O losach drugiego seta również zadecydował 13. gem. Wcześniej nasz reprezentant trzykrotnie odrobił stratę przełamania, a przy stanie 6:5 tylko dwie piłki dzieliły go od wygrania tej części spotkania. W tie breaku ponownie lepszy okazał się Zopp, który zwyciężył ostatecznie 7:6(4), 7:6(3), przez co awansował do głównej drabinki i zdobył trzy punkty do rankingu ATP.

Po zakończeniu pojedynku z udziałem Hurkacza na kort numer 2 wyszedł Kamil Majchrzak (ATP 263), aby zmierzyć się z rozstawionym z "dwójką" Joao Dominguesem (ATP 221) w meczu I rundy głównej drabinki. Piotrkowianin rozpoczął bardzo dobrze i po dwóch przełamaniach prowadził już 3:0. Potem dołożył jeszcze breaka w siódmym gemie, po czym zwieńczył seta wynikiem 6:2.

W drugim secie role się odwróciły. Portugalczyk cały czas prowadził, a o jego zwycięstwie zadecydowało przełamanie na 4:2. W trzeciej partii Domingues uzyskał przewagę dwóch breaków, którą Majchrzak zdołał jedynie zniwelować. W 10. gemie Polak miał jeszcze dwie szanse na wyrównanie, ale rywal obronił się przed stratą serwisu, po czym wykorzystał drugiego meczbola. Po 113 minutach Domingues wygrał 2:6, 6:3, 6:4.

O miejsce w ćwierćfinale zawodów w Mestre Portugalczyk zagra albo z Włochem Gianluką Magerem (ATP 388), albo z Niemcem Markiem Sieberem (ATP 312).

Venice Challenge Save Cup, Mestre-Wenecja (Włochy)