WTA Norymberga: Paula Kania i Maria Irigoyen powalczą o półfinał debla

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania
WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania

Paula Kania i Argentynka Maria Irigoyen po dramatycznej batalii awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA International w Norymberdze.

W poniedziałek Paula Kania i Maria Irigoyen pokonały 6:2, 6:7(5), 10-8 Niemki Annikę Beck i Annę Zaję. W I secie Polka i Argentyna od 1:2 zdobyły pięć gemów z rzędu. W II partii z 2:5 doprowadził do tie breaka po obronie trzech piłek setowych, ale w tie breaku nie wykorzystały prowadzenia 4-2.

W szybkim decydującym secie (do 10 punktów) Niemki z 2-4 wyszły na 6-5, ale w zaciętej końcówce lepsze okazały się Kania i Irigoyen. Przy 9-8 Polka i Argentynka zamknęły spotkanie za drugą piłką meczową.

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Kania i Irigoyen obroniły siedem z ośmiu break pointów, a same trzy razy przełamały rywalki. Polka i Argentynka zdobyły o 11 punktów więcej niż Niemki (81-70).

W Norymberdze Kania mogła również wystąpić w singlu, ale nie przeszła dwustopniowych eliminacji. W ich I rundzie przegrała w trzech setach z Rosjanką Wiktorią Kamienską.

Kania i Irigoyen wystąpiły razem w trzech deblowych finałach. Dwa osiągnęły w 2015 roku we Florianopolis i Quebec City, a jeden w ubiegłym sezonie w Pradze.

W ćwierćfinale turnieju w Norymberdze Polka i Argentynka zmierzą się z Andreją Klepac i Marią Jose Martinez Sanchez. Rozstawione z numerem drugim Słowenka i Hiszpanka w I rundzie pokonały 2:6, 6:3, 10-3 Czeszki Evę Hrdinovą i Lenkę Kuncikovą.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 22 maja

I runda gry podwójnej:

Paula Kania (Polska) / Maria Irigoyen (Argentyna) - Annika Beck (Niemcy, WC) / Anna Zaja (Niemcy, WC) 6:2, 6:7(5), 10-8

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Paula Kania i Maria Irigoyen awansują do półfinału debla turnieju WTA w Norymberdze?