ATP Lyon: nieudany powrót Thanasiego Kokkinakisa, trzy sety Gillesa Simona

Powracający po dziewięciomiesięcznej przerwie Thanasi Kokkinakis przegrał w dwóch setach z Denisem Istominem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Lyonie. Do 1/8 finału awansowali Gilles Simon i Hyeon Chung.

Marcin Motyka
FOT ANDREW COWIE/COLORSPORT/PRESSFOCUS / FOT. ANDREW COWIE/COLORSPORT/PRESSFOCUS

Thanasi Kokkinakis wreszcie wrócił do singlowych rozgrywek. Australijczyk ostatni mecz w grze pojedynczej rozegrał w sierpniu zeszłego roku w igrzyskach olimpijskich. Od tego czasu zmagał się z kontuzją ramienia. Kokkinakis miał powrócić do singlowych rozgrywek głównego cyklu w styczniu, następnie na początku maja, ale na korcie pojawił się dopiero w poniedziałek.

Powrót nie okazał się udany. W meczu I rundy turnieju ATP w Lyonie Kokkinakis nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Denisem Istominem. Przegrał 3:6, 4:6 w 70 minut. Tym samym to Uzbek będzie inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Milosa Raonicia.

Hyeon Chung udowadnia, że dobrze czuje się na kortach ziemnych. Koreańczyk najpierw przeszedł kwalifikacje, a następnie w I rundzie turnieju głównego łatwo (6:2, 6:3) ograł Donalda Younga. Teraz przed Chungiem o wiele trudniejsze wyzwanie - mecz z Tomasem Berdychem, turniejową "trójką".

Z kolei Nick Kyrgios, który z powodu urazu biodra nie wystąpił w zeszłym tygodniu w Rzymie, na otwarcie swoich zmagań w Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes zagra z Nicolasem Kickerem. Argentyńczyk w poniedziałek sprawił niespodziankę, eliminując Dustina Browna.

Drugi dzień turnieju był udany dla tenisistów z eliminacji, bowiem oprócz Chunga i Kickera wygrał także Gastao Elias. Portugalczyk w trzech partiach okazał się lepszy od Radu Albota.

Miejscowych kibiców nie zawiódł Gilles Simon. Rozstawiony z numerem piątym Francuz po dwóch godzinach i 16 minutach wygrał 7:5, 6:7(5), 6:2 z Daniłem Miedwiediewem. Do 1/8 finału awansował także Andreas Seppi. Włoch wyeliminował Damira Dzumhura i o ćwierćfinał powalczy z Nikołozem Basilaszwilim.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes, Lyon (Francja)