ATP Genewa: Mischa Zverev i Sam Querrey w II rundzie, porażka Tommy'ego Robredo

Mischa Zverev w trzech setach pokonał Robina Haase w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Genewie. Do 1/8 finału awansował także Sam Querrey, odpadł za to niespodziewanie Tommy Robredo.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

W niedzielę, podczas gdy Alexander Zverev odniósł największy sukces w karierze i zwyciężył w Rzymie, jego starszy brat Mischa także walczył w finale, tyle że eliminacji turnieju ATP w Genewie. Przeszedł je, a w poniedziałek odniósł kolejne zwycięstwo. W meczu I rundy głównej drabinki Niemiec pokonał 5:7, 7:6(6), 6:3 Robina Haase, choć w drugim secie był o dwa punkty od porażki.

Zverev w poniedziałkowym meczu zapisał na swoim koncie siedem asów, 73 proc. wygranych piłek po trafionym pierwszym podaniu oraz trzy przełamania. W II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Johnem Isnerem, którego pokonał w tegorocznym Australian Open, odrabiając stratę 0-2 w setach.

Dziesięć asów, wygranych 48 z 71 rozegranych akcji przy własnym serwisie i ani jednej straty podania. To z kolei statystyka Sama Querrey'a z pojedynku Danielem Altmaierem. Tak znakomicie serwujący Amerykanin nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Triumfował w dwóch partiach w niespełna 80 minut.

W II rundzie Querrey, turniejowa "szóstka", stanie naprzeciw 344. zawodnika rankingu ATP Franko Skugora, który na zakończenie poniedziałkowej serii gier niespodziewanie wygrał 3:6, 6:3, 6:2 z Tommym Robredo. Poprzednią porażkę z tak nisko notowanym rywalem na korcie ziemnym Hiszpan poniósł w lipcu 2000 roku, ulegając w challengerze w Ostendzie Johanowi van Herckowi, wówczas 441. rakiecie świata.

Już w I rundzie z Banque Eric Studza Geneva Open 2017 odpadła "siódemka", Paolo Lorenzi. Włoch nie sprostał Kevinowi Andersonowi. Afrykaner w 1/8 finału zmierzy się z Jaredem Donaldsonem, który wyeliminował Victora Estrellę.

Do II rundy awansował również Michaił Kukuszkin. Kazach pokonał 6:2, 6:2 kwalifikanta Roberto Marcorę i w następnej fazie zmagań w Genewie zagra z oznaczonym numerem drugim Keiem Nishikorim, z którym ma bilans 0-6.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)