WTA Strasburg: Carla Suarez i Samantha Stosur zmierzą się w ćwierćfinale

Hiszpanka Carla Suarez pokonała 6:4, 6:1 Amerykankę Christinę McHale i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Strasburgu.

PAP/EPA / KIKO HUESCA

Carla Suarez (WTA 22) początek sezonu miała bardzo trudny z uwagi na zdrowotne problemy. W styczniu zagrała jedynie w Australian Open. Pierwszy udany start zanotowała w kwietniu w Monterrey (półfinał). Na kortach ziemnych gra coraz lepiej. W Stuttgarcie dotarła do ćwierćfinału. W Madrycie w drodze do III rundy wyeliminowała Karolinę Woźniacką.

W Strasburgu Suarez oddała po pięć gemów Naomi Osace i Christinie McHale (WTA 60). W trwającym 87 minut spotkaniu z Amerykanką Hiszpanka wykorzystała sześć z 11 break pointów i zdobyła 65 ze 117 rozegranych punktów.

W ćwierćfinale 28-latka z Barcelony zmierzy się z Samanthą Stosur (WTA 24), która w 49 minut rozbiła 6:0, 6:1 Madison Brengle (WTA 82). Australijka zaserwowała cztery asy, zdobyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Mistrzyni US Open 2011 i finalistka Rolanda Garrosa 2010 wygrała cztery z siedmiu dotychczasowych meczów z Suarez.

Shuai Peng (WTA 39) pokonała 7:5, 6:2 Amandine Hesse (WTA 223). W I secie Chinka wróciła z 1:4 i 3:5. W trwającym godzinę i 45 minut meczu posłała 24 kończące uderzenia i popełniła 13 niewymuszonych błędów. Francuzce naliczono 28 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek.

Kristyna Pliskova (WTA 48) wygrała 6:2, 6:3 z Moniką Puig (WTA 41). W trwającym 76 minut meczu Czeszka zaserwowała 13 asów i obroniła siedem break pointów. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Caroline Garcia lub Magda Linette.

Kristyna Pliskova (Czechy) - Monica Puig (Portoryko, 9) 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Strasburgu?