ATP Lyon: Juan Martin del Potro przegrał z kwalifikantem, Milos Raonić i Jo-Wilfried Tsonga w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ERIK S. LESSER /
PAP/EPA / ERIK S. LESSER /

Juan Martin del Potro w dwóch setach przegrał z Gastao Eliasem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Lyonie. Nie zawiedli inni rozstawieni - Milos Raonić, Jo-Wilfried Tsonga, Tomas Berdych i Gilles Simon.

Turnieje rozgrywane w tygodniu poprzedzającym imprezę wielkoszlemowa charakteryzują się wieloma nieoczekiwanymi rozstrzygnięciami. Jedna z większych niespodzianek miała miejsce w środowe wczesne popołudnie w Lyonie. W meczu II rundy zawodów Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Juan Martin del Potro przegrał 6:7(0), 4:6 z klasyfikowanym na 125. miejscu w rankingu ATP Gastao Eliasem.

- W ostatnim czasie gram dobrze, więc wiedziałem, że mam szansę na zwycięstwo nawet z takim rywalem jak del Potro. Udało mi się to i już nie mogę doczekać się następnego meczu - powiedział Elias, dla którego to najbardziej prestiżowe zwycięstwo w karierze.

W ćwierćfinale Portugalczyk zmierzy się z innym czołowym tenisistą świata, Milosem Raoniciem. Kanadyjczyk, turniejowa "jedynka", pokonał 6:4, 6:3 Denisa Istomina, w ciągu 81 minut serwując osiem asów, wygrywając 83 proc. punktów po trafionym pierwszym podaniu i wykorzystując trzy z pięciu szans na przełamanie.

Francuskich kibiców nie zawiódł Jo-Wilfried Tsonga, choć w początkowej fazie meczu z Carlosem Berlocqiem miał spore kłopoty. Reprezentant gospodarzy przegrał inauguracyjną partię po rozgrywce tie breakowej, ale od drugiego seta zaczął grać bardziej ofensywnie, przejął inicjatywę i zwyciężył 6:7(2), 6:2, 6:3.

Kolejnym rywalem oznaczonego numerem drugim Tsongi będzie Karen Chaczanow. Utalentowany 21-latek z Rosji w środę w dwóch partiach pokonał Jordana Thompsona.

Rozstawiony z numerem trzecim Tomas Berdych wygrał 6:3, 7:5 z kwalifikantem Hyeonem Chungiem. Tym samym w 1/4 finału dojdzie do starcia dwóch posiadaczy dzikich kart. Berdych zagra z Gillesem Simonem, z którym ma bilans 6-7. W II rundzie Francuz okazał się lepszy od Kyle'a Edmunda po dwóch godzinach i 42 minutach.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes, Lyon (Francja) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro środa, 24 maja

II runda gry pojedynczej:

Milos Raonić (Kanada, 1) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 6:3 Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 2) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:7(2), 6:2, 6:3 Tomas Berdych (Czechy, 3/WC) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 6:3, 7:5 Gilles Simon (Francja, 5/WC) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 3:6 7:5, 6:4 Gastao Elias (Portugalia, Q) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 6/WC) 7:6(0), 6:4 Karen Chaczanow (Rosja) - Jordan Thompson (Australia) 6:2, 7:6(3)

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Lyonie?