WTA Den Bosch: Coco Vandeweghe nie obroni tytułu, porażka Kiki Bertens

Amerykanka Coco Vandeweghe zmarnowała piłkę meczową i przegrała 7:6(3), 3:6, 5:7 z Niemką Cariną Witthoeft w I rundzie turnieju WTA International w Den Bosch.

PAP/EPA / RONALD WITTEK

Coco Vandeweghe (WTA 25) w Den Bosch zdobyła dwa tytuły (2014, 2016). Tym razem odpadła już w I rundzie po emocjonującej batalii z Cariną Witthöft (WTA 66). Niemka obroniła piłkę meczową przy stanie 4:5 i 30-40 w III secie. W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Vandeweghe zaserwowała 14 asów, ale pięć razy oddała podanie.

Po osiągnięciu w styczniu półfinału Australian Open Amerykanka tylko w jednym turnieju doszła do ćwierćfinału (Madryt). Z Rolanda Garrosa odpadła w I rundzie po porażce z Magdaleną Rybarikovą. Kolejną rywalką Witthöft będzie Camila Giorgi, która w Den Bosch triumfowała w 2015 roku.

Kiki Bertens (WTA 27) przegrała 6:7(6), 6:2, 2:6 z Andreą Petković (WTA 84). Początek meczu należał do Holenderki, która prowadziła 4:0, ale do końca zdobyła jeszcze tylko sześć gemów. W II rundzie Niemka zmierzy się z Rosjanką Natalią Wichliancewą  (WTA 74), która wygrała 6:1, 6:4 ze Szwedką Cornelią Lister (WTA 612). W 2010 roku Petković doszła w Den Bosch do finału.

Kristina Mladenović (WTA 13) została przełamana przy stanie 4:4 w I secie, ale zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów i pokonała 7:5, 6:1 Risę Ozaki (WTA 73). W ciągu 83 minut Francuzka zaserwowała siedem asów i zgarnęła 30 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 90), która obroniła siedem break pointów i wygrała 6:3, 6:4 z Anną Kalinską (WTA 127). Mladenović to finalistka turnieju w Den Bosch z ubiegłego sezonu.

Anett Kontaveit (WTA 49) pokonała 6:7(5), 6:3, 6:1 Kristynę Pliskovą (WTA 45). Estonka zaserwowała 11 asów, zdobyła 41 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Kirsten Flipkens (WTA 75), która oddała trzy gemy Amerykance Madison Brengle (WTA 83). Belgijka to finalistka holenderskiej imprezy z 2013 roku. Cztery lata temu doszła również do półfinału Wimbledonu.

Ana Konjuh (WTA 33) wygrała 6:4, 6:4 z Tamarą Korpatsch (WTA 125). Chorwatka obroniła siedem z ośmiu break pointów. W II rundzie spotka się z reprezentantką gospodarzy Richel Hogenkamp (WTA 100), która pokonała 6:3, 6:3 Mandy Minellę (WTA 82).