WTA Nottingham: ćwierćfinał Donny Vekić po dwóch latach, awans Cwetany Pironkowej

Chorwatka Donna Vekić pokonała 6:3, 6:4 Amerykankę Julię Boserup i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach trawiastych w Nottingham.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Donna Vekić (WTA 70) długo czekała na ćwierćfinał w głównym cyklu. Na przełomie września i października 2015 roku doszła do finału w Taszkencie. W środę w II rundzie turnieju w Nottingham Chorwatka wyeliminowała Amerykankę Julię Boserup (WTA 87).

W trwającym 85 minut spotkaniu Vekić zaserwowała dziewięć asów. Obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie. W ćwierćfinale Chorwatka zagra z Greczynką Maria Sakkari lub Amerykanką Christiną McHale.

Cwetana Pironkowa (WTA 126) wygrała 6:3, 6:2 z Kurumi Narą (WTA 91). W ciągu 77 minut Bułgarka zgarnęła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Kolejną rywalką półfinalistki Wimbledonu 2010 będzie Lucie Safarova lub Tajwanka Su-Wei Hsieh.

Ashleigh Barty (WTA 88) w 55 minut rozbiła 6:2, 6:1 Chorwatkę Janę Fett (WTA 167). Australijka zaserwowała siedem asów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Kolejną jej przeciwniczką będzie Brytyjka Johanna Konta lub Belgijka Yanina Wickmayer.

Barty wygrała 20. mecz w 2017 roku, 13. w głównej drabince WTA Tour. W ubiegłym roku Australijka również doszła w Nottingham do ćwierćfinału i był to jej pierwszy start po powrocie. Tenisistka z Ipswich, w stanie Queensland, była wypalona i zrobiła sobie przerwę od tenisa. W tym czasie grała w krykiet. W styczniu Barty była klasyfikowana na 271. miejscu w rankingu. III runda Australian Open i tytuł w Kuala Lumpur pozwoliły jej awansować do Top 100.  Później doszła jeszcze do ćwierćfinału w Strasburgu.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)