WTA Den Bosch: Kristina Mladenović nie bez problemów w ćwierćfinale, Ana Konjuh wyszła z tarapatów

Francuzka Kristina Mladenović pokonała 3:6, 6:2, 6:2 Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach trawiastych w Den Bosch.

PAP/EPA / IAN LANGSDON

Kristina Mladenović (WTA 13) w tym roku spisuje się znakomicie. Zdobyła tytuł w Petersburgu, zaliczyła finały w Acapulco, Stuttgarcie i Madrycie oraz osiągnęła półfinał w Indian Wells i ćwierćfinał Rolanda Garrosa. Na początku lutego Francuzka była klasyfikowana na 51. miejscu w rankingu, a obecnie znajduje się na najwyższej w karierze 13. pozycji. W czwartek z problemami pokonała Alaksandra Sasnowicz (WTA 90) w II rundzie turnieju w Den Bosch.

W pierwszym secie Mladenović aż cztery razy dała się przełamać, ale w dwóch kolejnych partiach nie pozwoliła sobie odebrać serwisu. W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Francuzka zaserwowała dziewięć asów i obroniła 21 z 25 break pointów. Naliczono jej 36 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Sasnowicz miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 33 pomyłki. Kolejną rywalką Mladenović będzie Białorusinka Łesia Curenko, z którą w marcu przegrała w finale turnieju w Acapulco.

- Było naprawdę trudno. Grałyśmy ponad dwie godziny, a Alaksandra bardzo dobrze czuje się na trawie. Rok temu pokonała mnie w Wimbledonie. Myślę, że jej gra idealnie pasuje do tej nawierzchni. To było dla mnie wyzwanie. Cieszę się, że cały czas walczyłam i od połowy drugiego seta udało mi się trochę poprawić mój tenis - powiedziała Mladenović po zwycięstwie nad Białorusinką. W ubiegłym roku Francuzka doszła w Den Bosch do finału.

W jeszcze większych tarapatach była Ana Konjuh (WTA 33), która wróciła z 4:6, 0:2 oraz z 0:3 w III secie i pokonała 4:6, 6:3, 6:4 Richel Hogenkamp (WTA 100). W ciągu godziny i 51 minut Chorwatka wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Zdobyła 94 ze 176 rozegranych punktów. W ćwierćfinale Konjuh zmierzy się z Jewgieniją Rodiną (WTA 80), która zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji i wygrała 7:5, 6:3 z Antonią Lottner (WTA 161).

Arantxa Rus (WTA 183) pokonała 6:2, 7:5 Andreę Hlavackovą (WTA 531). Holenderka zaserwowała sześć asów i obroniła dwa break pointy, a Czeszka popełniła osiem podwójnych błędów. W ćwierćfinale reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Rosjanką Natalią Wichliancewą.

Ricoh Open, Den Bosch (Holandia)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 15 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Kristina Mladenović (Francja, 2) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 3:6, 6:2, 6:2
Ana Konjuh (Chorwacja, 5) - Richel Hogenkamp (Holandia) 4:6, 6:3, 6:4
Jewgienija Rodina (Rosja) - Antonia Lottner (Niemcy, Q) 7:5, 6:3
Arantxa Rus (Holandia, WC) - Andrea Hlavackova (Czechy, Q) 6:2, 7:5

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Den Bosch?