Challenger Poprad-Tatry: Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies odprawili Serbów

Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies awansowali do półfinału gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour w miejscowości Poprad-Tatry. W środowym pojedynku okazali się po mistrzowskim tie breaku lepsi od serbskiej pary Nikola Cacić i Filip Krajinović.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Spotkanie trwało 66 minut, ale polsko-niemiecka para rozpoczęła go od trzykrotnej straty serwisu w partii otwarcia. W drugim secie Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies przełamali w piątym gemie i o losach meczu zadecydował mistrzowski tie break.

W decydującej rozgrywce żadna z par długo nie mogła uzyskać bezpiecznej przewagi. Dopiero po zmianie stron nasz reprezentant i jego partner wygrali trzy kolejne piłki i mieli trzy meczbole. Nikola Cacić i Filip Krajinović obronili dwa z nich przy własnym podaniu, ale przy trzecim nie mogli już niczego zrobić.

Oznaczeni czwartym numerem Kowalczyk i Mies zwyciężyli 2:6, 6:4, 10-8. O miejsce w finale zawodów Poprad-Tatry Challenger 2017 powalczą już w czwartek, a ich przeciwnikami będą Isak Arvidsson i Fred Simonsson. Szwedzi wyeliminowali w środę najwyżej rozstawiony debel Michaił Jełgin i Denis Mołczanow.

Poprad-Tatry Challenger 2017, Poprad-Tatry (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro
środa, 21 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) / Andreas Mies (Niemcy, 4) - Nikola Cacić (Serbia) / Filip Krajinović (Serbia) 2:6, 6:4, 10-8

Czy Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies awansują do finału?