WTA Eastbourne: Barbora Strycova rozbiła Garbine Muguruzę w II rundzie

Czeszka Barbora Strycova pokonała 6:1, 6:0 Hiszpankę Garbine Muguruzę i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne.

PAP/EPA / YOAN VALAT

W środę Garbine Muguruza (WTA 15) nie miała nic do powiedzenia w starciu z Barborą Strycovą (WTA 23). Czeszka do odniesienia zwycięstwa potrzebowała 61 minut. Zaserwowała pięć asów, obroniła pięć break pointów i zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Hiszpańska finalistka Wimbledonu 2015 popełniła siedem podwójnych błędów. W III rundzie Strycova zagra z Agnieszką Radwańską lub Amerykanką Lauren Davis.

Johanna Konta (WTA 7) wygrała 6:2, 6:2 z Soraną Cirsteą (WTA 62). Rumunka zdobyła tylko osiem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Brytyjka odparła dwa z trzech break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. O ćwierćfinał reprezentantka gospodarzy zmierzy się z mistrzynią Rolanda Garrosa 2017 Jelena Ostapenko.

Karolina Woźniacka (WTA 6) pokonała 6:2, 7:6(5) Naomi Osakę (WTA 58). Przy stanie 6:2, 5:4 Dunka zmarnowała piłkę meczową, a w 11. gemie II seta oddała podanie. Odrobiła jednak stratę przełamania, a w tie breaku wróciła z 2-4. W trwającym 99 minut spotkaniu była liderka rankingu zaserwowała osiem asów i obroniła siedem z ośmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Rosjanka Jelena Wiesnina.

Shuai Peng (WTA 38) wygrała 7:6(7), 2:6, 6:4 z Timeą Bacsinszky (WTA 20). W tie breaku I seta Chinka obroniła pięć piłek setowych, z czego cztery przy 2-6. W II partii od 2:2 straciła cztery gemy z rzędu, a w decydującej odsłonie zaliczyła przełamanie na 4:3 i utrzymała przewagę do końca. W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu obie tenisistki zdobyły po 96 punktów. W III rundzie Peng spotka się z Czeszką Karoliną Pliskovą.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 819 tys. dolarów
środa, 28 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania, 5) - Sorana Cirstea (Rumunia, LL) 6:2, 6:2
Karolina Woźniacka (Dania, 6) - Naomi Osaka (Japonia) 6:2, 7:6(5)
Barbora Strycova (Czechy) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 11) 6:1, 6:0
Shuai Peng (Chiny) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 15) 7:6(7), 2:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Eastbourne?