Wimbledon: awans Petry Kvitovej, maraton Dominiki Cibulkovej z Andreą Petković

Czeszka Petra Kvitova pokonała 6:3, 6:4 Szwedkę Johannę Larsson w I rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

Petra Kvitova (WTA 12) w tym roku wygrała już sześć meczów na trawie. W Birmingham Czeszka zdobyła tytuł. Z Johanną Larsson (WTA 53) prowadziła 6:3, 4:2. Ambitna Szwedka odrobiła stratę przełamania i mogła nawet objąć prowadzenie 5:4 w II secie. Jednak w dziewiątym gemie nie wykorzystała dwóch szans (miała 40-15). Wynik meczu na 6:3, 6:4 Kvitova ustaliła siódmym asem.

W trwającym 84 minuty spotkaniu Czeszka zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 31 kończących uderzeń i popełniła 22 niewymuszone błędy. Szwedka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 10 pomyłek. Kvitova podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Larsson. Kolejną rywalką dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu będzie Madison Brengle (WTA 95), która pokonała 6:3, 6:3 Richel Hogenkamp (WTA 104).

Dominika Cibulkova (WTA 9) wygrała 6:3, 3:6, 9:7 z Andreą Petković (WTA 88). W I secie Słowaczka od 0:3 zdobyła sześć gemów. W II partii Niemka wyszła na 3:0 i nie roztrwoniła przewagi. W decydującej odsłonie obroniła pięć piłek meczowych: trzy przy 5:4 oraz po jednej przy 6:5 i 8:7. Za szóstym meczbolem Cibulkova zapewniła sobie awans do II rundy po dwóch godzinach i 43 minutach walki.

W całym spotkaniu było 13 przełamań, z czego 12 dla Cibulkovej. Słowaczka posłała 34 kończące uderzenia i popełniła 44 niewymuszone błędy. Niemce zanotowano 34 piłki wygrane bezpośrednio i 40 pomyłek. Tenisistka z Bratysławy poprawiła na 2-4 bilans spotkań z Petković. Cibulkova dwa razy doszła do ćwierćfinału Wimbledonu (2011, 2016). Kolejną jej przeciwniczką będzie Jennifer Brady (WTA 93), która oddała cztery gemy Dance Kovinić (WTA 125).

Mirjana Lucić-Baroni (WTA 28) przegrała 3:6, 7:5, 6:8 z Carina Witthöft (WTA 65). W III secie Chorwatka nie wykorzystała prowadzenia 5:0 oraz piłki meczowej.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)