Wimbledon: Ana Konjuh pożegnała Dominikę Cibulkovą, Jelena Ostapenko w IV rundzie

Słowaczka Dominika Cibulkova przegrała 6:7(3), 6:3, 4:6 z Chorwatką Aną Konjuh w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

PAP/EPA / GERRY PENNY

W tym roku Dominika Cibulkova (WTA 9) nie powalczy o trzeci ćwierćfinał Wimbledonu (2011, 2016). W III rundzie Słowaczka uległa Anie Konjuh (WTA 29). W I secie tenisistka z Bratysławy nie wykorzystała prowadzenia 5:1 i dwóch piłek setowych przy 6:5. W II partii trzy razy przełamała rywalkę. W decydującej odsłonie z 1:5 zbliżyła się na 4:5, ale nie udało się jej dokonać tego, co Chorwatce w I secie.

W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu Cibulkova posłała 22 kończące uderzenia i popełniła 24 niewymuszone błędy. Konjuh naliczono 54 piłki wygrane bezpośrednio i 47 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W II rundzie Rolanda Garrosa 2016 lepsza okazała się Słowaczka.

Kolejną rywalką Chorwatki będzie Venus Williams (WTA 11), która pokonała 7:6(3), 6:4 Naomi Osakę (WTA 59). W I secie Japonka z 1:4 doprowadziła do tie breaka, ale w nim od 3-0 straciła siedem punktów z rzędu. W II partii było tylko jedno przełamanie, które Amerykanka zaliczyła na 4:3. W trwającym 85 minut meczu była liderka rankingu zdobyła 15 z 16 punktów przy siatce. Naliczono jej 21 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Osaka miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Jelena Ostapenko (WTA 13) wygrała 7:5, 7:5 z Camilą Giorgi (WTA 86). Mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa wróciła z 3:5 w pierwszym i z 2:5 w drugim secie. W ciągu 81 minut Łotyszka posłała 24 kończące uderzenia przy 14 niewymuszonych błędach. Włoszka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 12 pomyłek.

W IV rundzie Ostapenko spotka się z Eliną Switoliną (WTA 5), która pokonała 6:1, 7:5 Carinę Witthöft (WTA 65). W II secie Niemka z 2:4 wyszła na 5:4, ale przegrała trzy kolejne gemy. W ciągu 70 minut naliczono jej 13 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Ukrainka wykorzystała sześć z 12 break pointów oraz posłała 27 kończących uderzeń przy 16 niewymuszonych błędach.

Johanna Konta (WTA 7) wygrała 6:4, 6:1 z Marią Sakkari (WTA 104). W trwającym 76 minut meczu Brytyjka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Naliczono jej 17 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Greczynka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek. W IV rundzie Konta spotka się z Caroline Garcią, z którą ma bilans meczów 2-2.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)