Wimbledon: Alicja Rosolska i Guillermo Duran odpadli z gry mieszanej

Alicja Rosolska i Argentyńczyk Guillermo Duran przegrali 4:6, 4:6 z Amerykanami Madison Keys i Jackiem Sockiem w I rundzie gry mieszanej wielkoszlemowego Wimbledonu.

Alicja Rosolska tegoroczny Wimbledon zakończyła bez wygranego meczu. W deblu wspólnie z Japonką Nao Hibino przegrały z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni i Niemką
Andreą Petković. W mikście Polka i Argentyńczyk Guillermo Duran zostali pokonani przez Amerykanów Madison Keys i Jacka Socka.

W obu setach było tylko po jednym przełamaniu. W pierwszej partii Amerykanie wykorzystali break pointa na 3:2, a w drugiej odebrali rywalom podanie już w gemie otwarcia. Keys i Sock mogli zakończyć spotkanie przy 5:3, ale Rosolska i Duran obronili trzy piłki meczowe.

W trwającym 65 minut meczu Amerykanie zaserwowali osiem asów i zdobyli 31 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystali dwa z 11 break pointów. Rosolska i Duran nie mieli ani jednej okazji na przełamanie.

W II rundzie Sock i Keys zagrają z rozstawionymi z numerem drugim Brazylijczykiem Bruno Soaresem i Rosjanką Jeleną Wiesniną.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w mikście 368 tys. funtów
piątek, 7 lipca

I runda gry mieszanej:

Jack Sock (USA) / Madison Keys (USA) - Guillermo Duran (Argentyna) / Alicja Rosolska (Polska) 6:4, 6:4

Czy Jack Sock i Madison Keys awansują do III rundy gry mieszanej?