WTA Bukareszt: Anastasija Sevastova i Carla Suarez zameldowały się w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /

Anastasija Sevastova pokonała 6:4, 6:4 reprezentantkę Czarnogóry Dankę Kovinić i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

W ubiegłym roku Anastasija Sevastova (WTA 17) doszła w Bukareszcie do finału. Teraz bez większych problemów zameldowała się w ćwierćfinale. W I rundzie oddała dwa gemy Janie Cepelovej, a w środę wygrała 6:4, 6:4 z Danką Kovinić (WTA 125). W ciągu 87 minut Łotyszka zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy z czterech break pointów.

W ćwierćfinale rywalką Sevastovej będzie Ana Bogdan (WTA 108), która pokonała 6:4, 7:5 Caglę Buyukakcay (WTA 165). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu reprezentantka gospodarzy wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Julia Görges (WTA 45) wygrała 7:6(4), 6:3 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 100). Niemka zaserwowała 10 asów, zdobyła 33 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z czterech break pointów. Tenisistka z Bad Oldesloe awansowała do piątego ćwierćfinału w sezonie (po Auckland, Budapeszcie, Biel/Bienne i Majorce).

Carla Suarez (WTA 34) pokonała 6:3, 6:4 Elenę Gabrielę Ruse (WTA 302). Hiszpanka prowadziła 6:3, 4:0. Przegrała cztery gemy z rzędu, ale w dwóch kolejnych straciła dwa punkty i awansowała dalej po 89 minutach. Tenisistka z Barcelony obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama cztery razy przełamała Rumunkę.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 19 lipca

II runda gry pojedynczej:

Anastasija Sevastova (Łotwa, 1) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 6:4 Carla Suarez (Hiszpania, 2) - Elena Gabriela Ruse (Rumunia, WC) 6:3, 6:4 Julia Görges (Niemcy, 3) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 7:6(4), 6:3 Ana Bogdan (Rumunia) - Cagla Buyukakcay (Turcja) 6:4, 7:5

Czy Anastasija Sevastova awansuje do półfinału turnieju WTA w Bukareszcie?