ATP Hamburg: Tommy Haas rozegrał ostatni mecz w ojczyźnie. Turniej już bez dwóch najwyżej rozstawionych

Tommy Haas w dwóch setach przegrał z Nicolasem Kickerem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. Z zawodami pożegnali się już dwaj najwyżej rozstawieni - Albert Ramos i Pablo Cuevas.

Marcin Motyka
PAP/EPA / WILL OLIVER

20 lat po debiucie Tommy Haas powrócił do Hamburga, by wystąpić w ostatnim turnieju w ojczyźnie. Kończący po sezonie karierę 39-letni Niemiec swojego finalnego występu nie będzie jednak mile wspominał. Nie zdołał bowiem wygrać ani jednego meczu. We wtorkowym spotkaniu I rundy grający z dziką kartą Haas przegrał 5:7, 2:6 z Nicolasem Kickerem.

Kicker (we wtorek trzy asy, pięć przełamań, 25 zagrań kończących i 18 niewymuszonych błędów) w ubiegłym roku w Hamburgu wygrał pierwszy w karierze mecz w turnieju rangi ATP World Tour 500. W tym sezonie już wyrównał to osiągnięcie, a o kolejną wygraną powalczy z Benoitem Paire'em, oznaczonym "piątką".

Już po I rundzie German Tennis Championships 2017 z zawodami pożegnał się najwyżej rozstawiony Albert Ramos. W ostatnim meczu drugiego dnia Hiszpan po tie breaku trzeciego seta uległ Leonardo Mayerowi, mistrzowi tej imprezy z sezonu 2015. Argentyńczyk, który do głównej drabinki wszedł jako tzw. "szczęśliwy przegrany", zastępując ubiegłorocznego triumfatora, Martina Klizana, w II rundzie zagra z Janem-Lennardem Struffem.

W turnieju nie ma już także "dwójki", Pablo Cuevasa. Urugwajczyk uległ 6:3, 5:7, 4:6 Andriejowi Kuzniecowowi. - Wiedziałem, że to będzie trudny mecz. Cieszę się, że po przegranym secie nie poddałem się. Walczyłem i zacząłem grać coraz lepiej. Musiałem być agresywny i wykorzystywać swoje szanse - powiedział Rosjanin, który w 1/8 finału zmierzy się z Florianem Mayerem.

Do II rundy awansował za to rozstawiony z numerem trzecim Karen Chaczanow. W meczu dwóch tenisistów młodego pokolenia 21-letni Rosjanin pokonał 6:4, 6:3 kwalifikanta 16-latka Rudolfa Mollekera, debiutanta w głównym cyklu.

W niedzielę w Umagu Andriej Rublow cieszył się z pierwszego tytułu w karierze. We wtorek natomiast musiał przełknąć gorycz porażki. 19-letni Rosjanin przegrał w trzech setach z faworytem miejscowej publiczności Philippem Kohlschreiberem. Niemiec w 1/8 finału zagra z Gillesem Simonem, z którym ma bilans 3-5, a jedno ze zwycięstw odniósł właśnie w Hamburgu - w 2014 roku.

Do kolejnej fazy zmagań na słynnych kortach Rothenbaum awansował także Federico Delbonis. Argentyński kwalifikant wygrał 6:7(6), 7:5, 6:3 ze swoim rodakiem Carlosem Berlocqiem.

We wtorek rywalizację tenisistów zakłócały opady deszczu. Mecz Jiriego Vesely'ego z Fernando Verdasco został przerwany po dwóch setach, natomiast Nikołoz Basilaszwili i David Ferrer oraz Jose Hernandez i Aljaz Bedene w ogóle nie pojawili się na korcie.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,499 mln euro
wtorek, 25 lipca

I runda gry pojedynczej:

Karen Chaczanow (Rosja, 3) - Rudolf Molleker (Niemcy, Q) 6:4, 6:3
Leonardo Mayer (Argentyna, LL) - Albert Ramos (Hiszpania, 1) 6:7(3), 6:3, 7:6(4)
Andriej Kuzniecow (Rosja) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 2) 3:6, 7:5, 6:4
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Andriej Rublow (Rosja, SE) 6:3, 6:1
Nicolas Kicker (Argentyna) - Tommy Haas (Niemcy, WC) 7:5, 6:2
Federico Delbonis (Argentyna, Q) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:7(6), 7:5, 6:3
Jiri Vesely (Czechy) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) 7:6(7), 6:7(0) * do dokończenia

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Hamburgu?