WTA Nanchang: porażki Shuai Zhang i Qiang Wang, awans Kristyny Pliskovej

Rozstawiona z numerem pierwszym Chinka Shuai Zhang przegrała 4:6, 7:6(6), 4:6 z Tajwanką Kai-Chen Chang w I rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Nanchang.

PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Shuai Zhang (WTA 28), ćwierćfinalistka Australian Open 2016, nie podbije Nanchang. W II secie obroniła dwie piłki meczowe (po jednej przy 4:5 i w tie breaku). W III partii rozstawiona z numerem pierwszym tenisistka z 0:2 wyszła na 3:2, ale przegrała cztery z pięciu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i 57 minut spotkaniu było 14 przełamań, z czego osiem dla Kai-Chen Chang (WTA 113). Kolejną rywalką Tajwanki będzie Chinka Yafan Wang.

Kristyna Pliskova (WTA 37) pokonała 6:3, 7:6(4) Su Jeong Jang (WTA 134). Czeszka zmarnowała dwie piłki meczowe przy 6:3, 5:3. Przy 5:6 w II partii obroniła setbola i w tie breaku zapewniła sobie zwycięstwo. W trwającym godzinę i 49 minut spotkaniu zdobyła 31 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 13 break pointów. W II rundzie Pliskova zagra z Japonką Nao Hibino.

Tereza Martincova (WTA 117) wygrała 7:5, 2:6, 6:4 z Ałłą Kudriawcewą (WTA 219). Obie tenisistki miały po 10 break pointów i uzyskały po siedem przełamań. Rosjanka zdobyła o osiem punktów więcej (98-90), ale dalej awansowała Czeszka. Kolejną przeciwniczką tenisistki z Pragi będzie rozstawiona z numerem drugi reprezentantka gospodarzy Shuai Peng.

W środę odbyły się również trzy spotkania II rundy. Odpadła Qiang Wang (WTA 48), która uległa 7:5, 6:7(2), 3:6 Xinyun Han (WTA 126). Wyżej notowana Chinka prowadziła 7:5, 5:1, ale zmarnowała dwie piłki meczowe i przegrała II partię w tie breaku. W III secie Han odskoczyła na 5:2 i nie dała sobie odebrać zwycięstwa. W trwającym dwie godziny i 56 minut spotkaniu dziewięć razy straciła podanie, a sama wykorzystała 10 z 21 szans na przełamanie.

Su-Wei Hsieh (WTA 109) pokonała 4:6, 6:3, 6:4 Eri Hozumi (WTA 191). W I secie Tajwanka nie wykorzystała prowadzenia 4:1, ale w II i III partii była górą. Arina Rodionowa (WTA 132) wróciła z 0:4 i wygrała 6:4, 6:2 z Fangzhou Liu (WTA 143).