WTA Stanford: Catherine Bellis lepsza od Alize Cornet, odpadła Naomi Osaka

Amerykanka Catherine Bellis pokonała 6:3, 6:2 Francuzkę Alize Cornet i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Stanford.

Catherine Bellis PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH / Catherine Bellis

Dla Catherine Bellis (WTA 44) to trzeci występ w Stanford. W 2015 roku odpadła w I rundzie, a w ubiegłym sezonie doszła do ćwierćfinału. 18-latka z Atherton łatwo pokonała Alize Cornet (WTA 45). Amerykanka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 28 z 35 punktów.

Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Veronica Cepede Royg (WTA 85), która pokonała 2:6, 7:5, 6:1 Kristie Ahn (WTA 112). Paragwajka wróciła ze stanu 2:6, 2:4. W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu wykorzystała sześć z 12 break pointów.

Naomi Osaka (WTA 48) przegrała 4:6, 2:6 z Caroline Dolehide (WTA 212). Amerykańska kwalifikantka odparła pięć z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji. Dla 18-latki z Hinsdale to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu. Kolejną jej rywalką będzie Madison Keys.

Kateryna Bondarenko (WTA 111) pokonała 6:3, 6:4 Franceskę Schiavone (WTA 71). W trwającym 88 minut meczu było 10 przełamań, z czego sześć dla Ukrainki. Włoszka zdobyła tylko osiem z 21 punktów przy swoim drugim podaniu.

Coco Vandeweghe (WTA 24) wygrała 6:2 I partię meczu z Ajlą Tomljanović (WTA 228) i Chorwatka skreczowała z powodu kontuzji prawego barku. O ćwierćfinał Amerykanka zmierzy się ze swoją rodaczką Nicole Gibbs.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)