WTA Toronto: Jelena Ostapenko i Kristina Mladenović za burtą, awans Petry Kvitovej

Łotyszka Jelena Ostapenko przegrała 6:1, 6:7(2), 6:7(5) z Amerykanką Varvarą Lepchenko w I rundzie turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Toronto.

PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Jelena Ostapenko (WTA 12) nie podbije w tym roku Kanady. Łotyszka nie wykorzystała prowadzenia 6:1, 3:0 i została pokonana przez Varvarę Lepchenko (WTA 68). W III secie mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa z 2:5 wyrównała na 5:5, ale po raz drugi tie break padł łupem Amerykanki.

W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu Ostapenko popełniła 11 podwójnych błędów. Dziewięć razy przełamała rywalkę i zdobyła o osiem punktów więcej od Lepchenko (118-110), ale Amerykanka odrodziła się i sprawiła niespodziankę. Reprezentantce gospodarzy naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek. Łotyszka miała 32 kończące uderzenia i 30 niewymuszonych błędów.

Petra Kvitova (WTA 14) pokonała 6:1, 7:6(5) Carlę Suarez (WTA 32). W II secie Czeszka wróciła ze stanu 1:4. W ciągu 93 minut dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaserwowała sześć asów i wykorzystała trzy z 11 break pointów. Kvitova to mistrzyni Rogers Cup z 2012 roku.

Kristina Mladenović (WTA 13) przegrała 2:6, 3:6 z Barborą Strycovą (WTA 26). W ciągu 75 minut Francuzka sześć razy straciła podanie. Posłała 18 kończących uderzeń przy 27 niewymuszonych błędach. Czeszka miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek. Jej łupem padło 60 z 99 rozegranych punktów.

Dominika Cibulkova (WTA 11) wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i pokonała 7:6(3), 6:4 Łesię Curenko (WTA 30). Daria Kasatkina (WTA 38) zwyciężyła 7:6(3), 7:6(1) Robertę Vinci (WTA 39). W II partii Rosjanka wróciła z 2:5 i obroniła dwie piłki setowe. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu 20-latka z Togliatti zdobyła o 13 punktów więcej od Włoszki (98-85). Kolejną jej rywalką będzie Elina Switolina.

Anastasija Sevastova (WTA 16) wygrała 6:1, 4:6, 6:3 z Lauren Davis (WTA 34). W całym spotkaniu było 13 przełamań, z czego osiem dla Łotyszki. Pierwszą rywalką Karoliny Woźniackiej będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 88), która wróciła z 1:3 w II secie i pokonała 6:1, 7:6(3) Sachię Vickery (WTA 167).