WTA Cincinnati: Ashleigh Barty zaskoczyła Venus Williams, Swietłana Kuzniecowa w III rundzie

Amerykanka Venus Williams przegrała 3:6, 6:2, 2:6 z Australijką Ashleigh Barty w II rundzie turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati.

Ashleigh Barty PAP/EPA / WARREN TODA / Ashleigh Barty

Najlepszy wynik Venus Williams (WTA 9) w Cincinnati to półfinał z 2012 roku. Więcej razy Amerykanka nie doszła tutaj do ćwierćfinału. Tym razem odpadła w II rundzie po porażce z Ashleigh Barty (WTA 48). W trwającym godzinę i 50 minut meczu Australijka zaserwowała siedem asów i wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) pokonała 6:3, 6:4 Julię Putincewą (WTA 52). W I secie Rosjanka prowadziła 5:0, by przegrać trzy gemy z rzędu. W II partii była wiceliderka rankingu wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 80 minut popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z 12 break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym roku. W Petersburgu zwyciężyła Putincewa.

Madison Keys (WTA 17) rozbiła 6:2, 6:1 Darię Kasatkinę (WTA 38). W ciągu 50 minut Amerykanka zaserwowała siedem asów i zgarnęła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką tenisistki z Boca Raton będzie Garbine Muguruza, którą niedawno pokonała w drodze po tytuł w Stanford.

Anastasija Sevastova (WTA 16) posłała osiem asów i wygrała 6:2, 7:5 z Robertą Vinci (WTA 27). W II secie Włoszka obroniła piłkę meczową i z 2:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W III rundzie Łotyszka zmierzy się z Simoną Halep, z którą ma bilans spotkań 3-4. W tym roku spotkały się w Stuttgarcie i Madrycie. Rumunka w meczach tych oddała Sevastovej dziewięć gemów.

Camila Giorgi (WTA 82) pokonała 7:6(1), 5:7, 6:3 Darię Gawriłową (WTA 26). W I secie Włoszka wróciła z 3:5, a w II partii z 3:5 wyrównała na 5:5, ale przegrała dwa kolejne gemy. W decydującej odsłonie raz oddała podanie, a sama trzy razy przełamała rywalkę.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)