Challenger Como: Jerzy Janowicz i Grzegorz Panfil w 90 minut w ćwierćfinale

Jerzy Janowicz i Grzegorz Panfil w 90 minut zameldowali się w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Como. W czwartek pierwszy z Polaków powalczy w singlu oraz w deblu.

Rafał Smoliński
PAP / Jakub Kaczmarczyk

W premierowej odsłonie Jerzy Janowicz i Grzegorz Panfil jako jedyni zdobyli przełamanie i wygrali 6:4. Z kolei w drugim secie to Marco Cecchinato i Flavio Cipolla prowadzili 4:2, lecz nie wykorzystali przewagi.

Kilkanaście minut później polska para zmarnowała trzy piłki meczowe i oddała serwis w 10. gemie. W tie breaku nie dała się już jednak zaskoczyć, dlatego po 90 minutach zwyciężyła Włochów 6:4, 7:6(4).

Janowicz powalczy w czwartek o godz. 10:30 na korcie centralnym o ćwierćfinał singla, a jego przeciwnikiem będzie Włoch Matteo Donati. Po regulaminowej przerwie łodzianin i jego zabrzański partner zagrają o półfinał debla z rozstawionym z "czwórką" szwedzko-słowackim duetem Johan Brunström i Igor Zelenay.

Torneo Citta di Como, Como (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
środa, 30 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Jerzy Janowicz (Polska) / Grzegorz Panfil (Polska) - Marco Cecchinato (Włochy) / Flavio Cipolla (Włochy) 6:4, 7:6(4)

Czy Jerzy Janowicz i Grzegorz Panfil awansują do półfinału?