Challenger Szczecin: Richard Gasquet wyszedł z opresji i zagra o finał

Richard Gasquet obronił w drugim secie piłkę meczową i pokonał Guido Andreozziego w trzech setach w ćwierćfinale Pekao Szczecin Open. Zwycięstwa odnieśli także Jurgen Zopp i Taro Daniel.

Dominika Pawlik
Richard Gasquet PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Richard Gasquet

Piątkowe zmagania zainaugurował mecz deblowy na korcie centralnym. Najwyżej rozstawieni Wesley Koolhof i Artem Sitak byli wyraźnie lepsi od Alessandro Mottiego i Goncalo Oliveirę, zwyciężając w dwóch setach.

Przeciwnikami Holendra i Nowozelandczyka będą Alaksandr Bury i Andreas Siljeström, którzy awans wywalczyli bez gry. Kenny de Schepper i Renzo Olivo jeszcze w czwartek wycofali się z turnieju.

Następnie pojawili się singliści - Jürgen Zopp oraz Dustin Brown. Niemiec był bardzo niecierpliwy, nie potrafił sobie poradzić z regularnością Estończyka i zupełnie się posypał w premierowej odsłonie.

Dalsza część meczu była już znacznie bardziej zacięta, Brown wyrównał stan spotkania. Niemiec kontynuował dobrą passę, prowadził 3:0, a potem 4:2. Zopp jednak znów okazał się cierpliwszy i odrobił stratę, a kilka chwil później wygrał cały mecz.

Na bocznym korcie większych problemów z Bjorn Fratangelo nie miał Taro Daniel. Japończyk stracił tylko pięć gemów i wywalczył awans do półfinału. Tam jego rywalem będzie Richard Gasquet.

Francuz stoczył z Guido Andreozzim długi pojedynek. Argentyńczyk zneutralizował bekhend najwyżej rozstawionego w turnieju rywala i wygrał premierową odsłonę, a w kolejnej miał nawet piłkę meczową. Gasquet wyszedł ze sporych opresji, w ostatnim secie grał już pewniej.

- To był równy mecz, jestem z niego zadowolony - przyznał francuski zawodnik. - Robiłem wszystko co w mojej mocy, choć tym razem mój bekhend nie stanowił dużego zagrożenia, a i dołożyłem do tego błędy własne - tłumaczył.

Swojego kolejnego przeciwnika zna już z rozgrywek Pucharu Davisa. - Najważniejsza będzie dla mnie regeneracja - dodał Gasquet. Jego spotkanie zostało zaplanowane na godz. 15, a pierwszy półfinał rozpocznie się o godz. 13. Meczem dnia będzie finał gry podwójnej.

półfinał gry podwójnej:

Wesley Koolhof (Holandia, 1) / Artem Sitak (Nowa Zelandia, 1) - Alessandro Motti (Włochy) / Goncalo Oliveira (Portugalia) 6:4, 6:3

Alaksandr Bury (Białoruś, 4) / Andreas Siljeström (Szwecja, 4) - Kenny de Schepper (Francja) / Renzo Olivo (Argentyna) walkower

Czy Richard Gasquet wygra Pekao Szczecin Open?