WTA Tokio: Dominika Cibulkova i Caroline Garcia zameldowały się w II rundzie

Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała 6:3, 6:3 Hiszpankę Carlę Suarez i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier na kortach twardych w Tokio.

Dominika Cibulkova PAP/EPA / MARK LYONS / Na zdjęciu: Dominika Cibulkova

Dziewiąty występ w Toray Pan Pacific Open Dominika Cibulkova (WTA 9) rozpoczęła od pokonania Carli Suarez (WTA 36). W trwającym 82 minuty meczu Słowaczka obroniła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką tenisistki z Bratysławy będzie Katerina Siniakova (WTA 50), która wygrała 1:6, 6:3, 6:4 z Janą Cepelovą (WTA 108).

Caroline Garcia (WTA 20) pokonała 6:4, 6:3 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 88). Białorusinka popełniła siedem podwójnych błędów. Francuzka wykorzystała pięć z 12 break pointów. O ćwierćfinał tenisistka z Lyonu zagra z Japonką Kurumi Narą.

Barbora Strycova (WTA 25) zwyciężyła 7:6(4), 7:6(2) Magdalenę Rybarikovą (WTA 27). W I secie Czeszka wróciła z 1:3 i z 1-3 w tie breaku. W II partii ponownie musiała odrabiać straty (z 2:4), a przy 4:5 obroniła piłkę setową. Mecz trwał dwie godziny i 15 minut. Kolejną rywalką Strycovej będzie Brytyjka Johanna Konta.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 23) pokonała 4:6, 6:0, 6:4 Catherine Bellis (WTA 41). Rosjanka popełniła 13 podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z 13 break pointów. W II rundzie zawodniczka z Moskwy spotka się z Chinką Qiang Wang. Daria Kasatkina (WTA 32) zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji i wygrała 3:6, 6:2, 6:4 z Madison Brengle (WTA 86). W II rundzie Rosjanka zmierzy się z Andżeliką Kerber.

Shelby Rogers (WTA 59) pokonała 6:2, 7:6(5) Risę Ozaki (WTA 92). W II secie Amerykanka wróciła z 2:4 oraz z 0-3 w tie breaku. Monica Puig (WTA 70) zwyciężyła 2:6, 6:1, 6:1 Su-Wei Hsieh (WTA 98). Portorykanka zaserwowała pięć asów i zdobyła 28 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro zagra z rozstawioną z numerem pierwszym Garbine Muguruzą.