WTA Wuhan: Sania Mirza i Shuai Peng zatrzymały Alicję Rosolską i Abigail Spears

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears odpadły w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhan.

Alicja Rosolska i Abigail Spears w drugim kolejnym turnieju osiągnęły ćwierćfinał. Zarówno w Tokio, jak i Wuhan w tej fazie przegrały po super tie breaku. W chińskiej imprezie Polka i Amerykanka uległy 6:3, 3:6, 5-10 rozstawionym z numerem trzecim Hindusce Sani Mirzy i Chince Shuai Peng.

W I secie Rosolska i Spears wyszły na 3:0 z podwójnym przełamaniem, co ustawiło jego przebieg. W II partii Polka i Amerykanka z 1:3 wyrównały a 3:3, ale przegrały trzy kolejne gemy. W super tie breaku wyszły na 3-0, ale straciły siedem punktów z rzędu i nie zdołały się odrodzić. Przy 9-5 Mirza i Peng wykorzystały pierwszą piłkę meczową.

W trwającym 75 minut spotkaniu Rosolska i Spears popełniły sześć podwójnych błędów i zdobyły tylko osiem z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie pary uzyskały po sześć przełamań. Polka i Amerykanka wywalczyły o dwie piłki mniej niż Hinduska i Chinka (57-59).

Mirza i Peng w czwartek dwa razy wychodziły na kort. Ich mecz II rundy z Łotyszką Anastasiją Sevastovą i Chorwatką Donną Vekić w środę nie odbył się z powodu deszczu. Hinduska i Chinka wygrały to spotkanie 6:1, 7:6(4). W półfinale ich rywalkami będą rozstawione z numerem pierwszym Tajwanka Yung-Jan Chan i Szwajcarka Martina Hingis.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,666 mln dolarów czwartek, 28 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Sania Mirza (Indie, 3) / Shuai Peng (Chiny, 3) - Alicja Rosolska (Polska, 7) / Abigail Spears (USA, 7) 3:6, 6:3, 10-5

Czy Sania Mirza i Shuai Peng awansują do finału?