WTA Hongkong: Elina Switolina, Venus Williams i Karolina Woźniacka bez strat w II rundzie

Ukrainka Elina Switolina pokonała 6:4, 7:6(2) Kazaszkę Zarinę Dijas w I rundzie turnieju WTA International w Hongkongu. Pierwszy mecz wygrała również Amerykanka Venus Williams.

Elina Switolina PAP/EPA / HOW HWEE YOUNG / Na zdjęciu: Elina Switolina

Elina Switolina (WTA 4) napotkała na twardy opór Zariny Dijas (WTA 62), ale seta nie straciła. W I partii Ukrainka wróciła ze stanu 0:3, a w II prowadziła 5:3. Przy 6:4, 6:5 zmarnowała dwie piłki meczowe, ale w tie breaku nie dała Kazaszce szans. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Switolina zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 12 break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Amerykanką Nicole Gibbs (WTA 114).

Venus Williams (WTA 5) wygrała 6:2, 6:2 z Risą Ozaki (WTA 95). Amerykanka zaserwowała siedem asów i zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. Była liderka rankingu to półfinalistka turnieju w Hongkongu z 2015 roku. Kolejną jej przeciwniczką będzie Naomi Osaka (WTA 64), która zwyciężyła 7:5, 6:4 Alexę Guarachi (WTA 415). W I secie było tylko jedno przełamanie, które Japonka uzyskała na 7:5. W II partii od 5:1 przegrała trzy gemy, ale mecz zakończyła odbierając podanie kwalifikantce z Chile.

Karolina Woźniacka (WTA 6) rozbiła 6:1, 6:1 Eugenie Bouchard (WTA 78). W ciągu 58 minut Kanadyjka zdobyła tylko 28 z 83 rozegranych punktów. Dunka wykorzystała sześć z 12 break pointów. Kolejną rywalką obrończyni tytułu będzie Australijka Lizette Cabrera (WTA 155).

Daria Gawriłowa (WTA 22) pokonała 6:1, 7:6(4) Miyu Kato (WTA 126). Australijka prowadziła 6:1, 5:3 i przegrała trzy gemy z rzędu. Przy 5:6 w II partii obroniła piłkę setową i zapewniła sobie zwycięstwo w tie breaku. Kolejną rywalką tenisistki z Melbourne będzie Shelby Rogers (WTA 55), z którą przegrała w II rundzie tegorocznego US Open.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 21) wygrała 6:4, 6:4 z Timeą Babos (WTA 45). Rosjanka odparła pięć z siedmiu break pointów, a sama przełamała rywalkę cztery razy. Odpadła Jelena Wiesnina (WTA 19), która przegrała 3:6, 4:6 z Luksiką Kumkhum (WTA 130). Reprezentantka Tajlandii zdobyła 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Jacqueline Cako (WTA 192) zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:6(5) Priscillę Hon (WTA 240). W III secie Amerykanka wróciła z 1:4 oraz z 2-4 w tie breaku. Jennifer Brady (WTA 70) wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i rozbiła 6:3, 6:0 Misę Eguchi (WTA 486).

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
wtorek, 10 października

I runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 1/WC) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:4, 7:6(2)
Venus Williams (USA, 2) - Risa Ozaki (Japonia) 6:2, 6:2
Karolina Woźniacka (Dania, 3) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:1, 6:1
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 6) - Timea Babos (Węgry) 6:4, 6:4
Daria Gawriłowa (Australia, 7) - Miyu Kato (Japonia, Q) 6:1, 7:6(4)
Luksika Kumkhum (Tajlandia) - Jelena Wiesnina (Rosja, 5/WC) 6:3, 6:4
Naomi Osaka (Japonia) - Alexa Guarachi (Chile, Q) 7:5, 6:4
Jennifer Brady (USA) - Misa Eguchi (Japonia) 6:3, 6:0
Jacqueline Cako (USA, Q) - Priscilla Hon (Australia, Q) 6:3, 4:6, 7:6(5)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Hongkongu?