ATP Sztokholm: Juan Martin del Potro rozpoczął walkę o obronę tytułu. Komplet rozstawionych w ćwierćfinałach

Broniący tytułu Juan Martin del Potro w dwóch setach pokonał Jana-Lennarda Struffa w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sztokholmie. Do ćwierćfinałów w komplecie awansowali tenisiści rozstawieni.

Marcin Motyka
Juan Martin del Potro PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro

Przed rokiem w Sztokholmie Juan Martin del Potro nie znalazł pogromcy. Dla Argentyńczyka był to szczególny tytuł - pierwszy po 2,5 roku i zarazem pierwszym po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją i operacjami nadgarstka. Po 12 miesiącach Delpo wrócił do stolicy Szwecji, aby bronić trofeum.

Walkę o obronę mistrzostwa rozpoczął w czwartek. Udanie. W pojedynku II rundy pokonał 6:2, 7:6(6) Jana-Lennarda Struffa, w ciągu 86 minut gry serwując 12 asów, przy własnym podaniu zdobywając 65 proc. rozegranych punktów i wykorzystując dwie z trzech piłek na przełamanie.

Del Potro w ćwierćfinale zmierzy się z Yuichim Sugitą, którego pokonał w tym sezonie na mączce w Estoril. Japończyk w czwartek wygrał 6:3, 3:6, 6:2 z Marcosem Baghdatisem, podwyższając na 2-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Cypryjczykiem.

Z kolei ćwierćfinałowym rywalem najwyżej rozstawionego Grigora Dimitrowa, który w 1/8 finału wyeliminował Jerzego Janowicza, został Mischa Zverev. Uwielbiający ofensywną grę i znakomicie czujący się na szybkich nawierzchniach - takich jak w Sztokholmie - Niemiec w II rundzie nie dał szans Viktorowi Troickiemu. Zwyciężył 6:2, 6:3 w 68 minut.

Kevin Anderson oddał tylko pięć gemów 21-letniemu Hyeonowi Chungowi. - Na początku meczu czułem się dobrze i właściwie uderzałem piłkę. Stwarzałem sobie szanse i je wykorzystywałem. On gra świetnie w obronie, jest wspaniałym atletą, dlatego to dla mnie bardzo dobry wynik - powiedział Anderson, który w 1/4 finału zagra z Fernando Verdasco.

Czwartkowe rozstrzygnięcia oznaczają, że do ćwierćfinałów turnieju w Sztokholmie w komplecie awansowali tenisiści rozstawieni.

Intrum Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)