Najlepsze turnieje w ATP World Tour wybrane. Głosowali tenisiści

Stowarzyszenie Tenisistów Zawodowych przyznało nagrody dla najlepszych turniejów w ATP World Tour w 2017 roku. Uczestnicy oddawali głosy w trzech kategoriach.

Rafał Smoliński
kort centralny w Indian Wells PAP/EPA / DANIEL MURPHY / Na zdjęciu: kort centralny w Indian Wells
Najlepszą imprezą rangi ATP World Tour Masters 1000 już po raz czwarty z rzędu został BNP Paribas Open. Organizatorzy marcowego turnieju w Indian Wells każdego roku starają się poprawiać infrastrukturę, dzięki czemu zawodnicy doskonale czują się w Kalifornii. W obecnym sezonie najlepszy był tutaj Roger Federer, który pokonał swojego rodaka Stana Wawrinkę.

W kategorii ATP World Tour 500 najwięcej głosów otrzymał Abierto Mexicano Telcel. Tegoroczne międzynarodowe mistrzostwa Meksyku były bardzo interesujące. Do Acapulco zjechało sporo gwiazd na czele z Novakiem Djokoviciem i Rafaelem Nadalem. To doskonałe przetarcie przed występem w Indian Wells. Tym razem najlepszy był tutaj Sam Querrey, który w finale niespodziewanie zwyciężył Nadala.

Zawody Qatar ExxonMobil Open zostały wybrane za najlepszą imprezę rangi ATP World Tour 250. Turniej w katarskiej Dosze to znakomite miejsce na inaugurację sezonu i sprawdzian przed wielkoszlemowym Australian Open. W tym roku organizatorzy sprowadzili m.in. Djokovicia i Andy'ego Murraya. Obaj zmierzyli się ze sobą w finale, a Serb pokonał po trzysetowym boju Brytyjczyka.