WTA Challenger Hua Hin: Belinda Bencić królową w tajlandzkim kurorcie

Belinda Bencić została triumfatorką challengera WTA w Hua Hin (Tajlandia). W finale Szwajcarka pokonała 6:3, 6:4 Tajwankę Su-Wei Hsieh.

Belinda Bencić PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W niedzielnym finale challengera w Hua Hin doszło do starcia Belinda Bencić (WTA 165) z Su-Wei Hsieh (WTA 96). Szwajcarka to ćwierćfinalistka US Open 2014 i była siódma rakieta globu. Tajwanka dotarła do IV rundy Australian Open 2008, a w tym roku w Rolandzie Garrosie pokonała Johannę Kontę. Tenisistka z Tajpej najwyżej w rankingu była notowana na 23. miejscu. W tajlandzkim kurorcie tytuł wywalczyła Bencić, która pokonała Hsieh 6:3, 6:4.

W I secie Tajwanka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale trzy kolejne gemy padły łupem Szwajcarki. W II partii Bencić ponownie prowadziła 3:1, ale dała sobie odebrać podanie. W zaciętej końcówce wykazała się większą aktywnością i była skuteczniejsza. Przy 4:4 obroniła trzy break pointy, a w 10. gemie wykorzystała czwartą piłkę meczową.

W ciągu 97 minut Bencić zaserwowała trzy asy i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Szwajcarka odniosła drugie zwycięstwo nad Hsieh. W 2014 roku w Tiencinie wygrała w trzech setach.

Bencić odbudowuje się po kontuzji nadgarstka, z powodu której nie grała przez ponad pięć miesięcy. Szwajcarka wróciła pod koniec września i od razu wygrała turniej ITF w Petersburgu. Później zanotowała półfinały w dwóch turniejach ITF we Francji oraz doszła do ćwierćfinału w Linzu (WTA International). Triumfem w Hua Hin Bencić zapewniła sobie awans w rankingu w okolice 120. miejsca.

W deblu zwyciężyły Ying-Ying Duan i Yafan Wang, które pokonały 6:3, 6:3 Słowenkę Dalilę Jakupović i Rosjankę Irinę Chromaczową. Dla Wang to drugi triumf w Hua Hin. W 2015 roku zdobyła tytuł w parze z Chen Liang.

WTA EA Hua Hin Championships, Hua Hin (Tajlandia)
WTA 125K Series, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów
niedziela, 12 listopada

finał gry pojedynczej:

Belinda Bencić (Szwajcaria) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 4) 6:3, 6:4

finał gry podwójnej:

Ying-Ying Duan (Chiny) /  Yafan Wang (Chiny) - Dalila Jakupović (Słowenia, 3) / Irina Chromaczowa (Rosja, 3) 6:3, 6:3

Czy w 2018 roku Belinda Bencić wróci do Top 50 rankingu?