Finały ATP World Tour: Henri Kontinen i John Peers ostatnimi rywalami Łukasza Kubota i Marcelo Melo w sezonie

Henri Kontinen i John Peers zagrają z Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo o obronę tytułu w Finałach ATP World Tour w Londynie. W półfinale Fin i Australijczyk pokonali Brytyjczyka Jamiego Murraya i Brazylijczyka Bruno Soaresa.

W drugim półfinale Finałów ATP World Tour doszło do konfrontacji broniących tytułu Henriego Kontinena i Johna Peersa z Jamiem Murrayem i Bruno Soaresem. Lepsi okazali się Fin i Australijczyk, którzy zwyciężyli 7:6(2), 6:2 i w niedzielę będą rywalami Łukasza Kubota i Marcelo Melo w decydującym meczu.

W trzecim gemie I seta Kontinen obronił break pointa wygrywającym drugim serwisem. Poza tym obie pary nie miały najmniejszych problemów przy swoim podaniu. Dopiero przy 5:6 w poważnych opałach znalazł się Soares, ale od 0-40 zdobył cztery punkty z rzędu. Jedną z piłek setowych wspaniałą akcją przy siatce obronił Murray. Z kolei przy 40-40 presję wytrzymał Brazylijczyk i smeczem doprowadził do tie breaka. W nim Kontinen i Peers zagrali po jednym świetnym returnie i wyszli na 5-2. Dwa kolejne punkty pewnie zdobył serwujący Australijczyk i I set dobiegł końca.

Znakomitym returnem Peers uzyskał przełamanie na 1:0 w II partii. Australijczyk i Fin do końca świetnie serwowali, a po drodze jeszcze raz odebrali rywalom podanie. Postarał się o to Kontinen, który popisał się genialnym wolejem. Wynik meczu na 7:6, 6:2 skutecznym wykończeniem przy siatce ustalił Peers.

W trwającym 78 minut spotkaniu Kontinen i Peers zaserwowali cztery asy i zdobyli 27 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili jednego break pointa, a sami wykorzystali dwie z ośmiu szans na przełamanie.

W niedzielnym finale dojdzie do starcia mistrzów Australian Open 2017 (Kontinen i Peers) z triumfatorami Wimbledonu 2017 (Kubot i Melo). Początek meczu o godz. 16:30 czasu polskiego.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
sobota, 18 listopada

półfinał gry pojedynczej:

Henri Kontinen (Finlandia, 2) / John Peers (Australia, 2) - Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) 7:6(2), 6:2