Simona Halep i Karolina Pliskova zmierzą się w finale pokazowego turnieju w Hua Hin

Rumunka Simona Halep pokonała Brytyjkę Johannę Kontę i zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą w finale pokazowego turnieju Intercontinental World Tennis Thailand Championship w Hua Hin.

Simona Halep East News / Simona Halep
W dniach 23-24 grudnia w Hua Hin rozgrywany jest pokazowy turniej Intercontinental World Tennis Thailand Championship. Na przełomie 2015 i 2016 roku po ufundowany przez króla Ramę IX puchar sięgnęła Agnieszka Radwańska. Po śmierci monarchy ogłoszono żałobę narodową i odwołano wiele sportowych imprez w Tajlandii.

Po rocznej przerwie tenisistki znów rywalizują w pokazowej imprezie w tajlandzkim kurorcie. W tym roku organizatorom udało się sprowadzić cztery tenisistki z Top 10 rankingu: liderkę Simonę Halep, Karolinę Pliskovą (WTA 4), Jelenę Ostapenko (WTA 7) i Johannę Kontę (WTA 9).

W sobotę rozegrane zostały półfinały. Simona Halep pokonała 6:3, 6:3 Johannę Kontę. Karolina Pliskova wróciła z 0:3 w II secie i zwyciężyła 6:1, 6:4 mistrzynię Rolanda Garrosa 2017, Jeleną Ostapenko.

Halep wygrała sześć z siedmiu meczów z Pliskovą. Po raz ostatni zmierzyły się w półfinale Rolanda Garrosa 2017. Rumunka zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3.

Ostapenko i Konta zmierzą się o trzecie miejsce. Brytyjka wygrała oba dotychczasowe mecze z Łotyszką, w tym roku w Pucharze Federacji oraz w Eastbourne.