Challenger Playford: wspaniały finisz Kamila Majchrzaka. Polak obronił meczbola i awansował do II rundy

Kamil Majchrzak awansował do II rundy rozgrywanego na kortach twardych challengera w australijskim Playford (pula nagród 75 tys. dolarów). We wtorek Polak obronił piłkę meczową i w trzech setach pokonał Serba Pedję Krstina.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Sezon 2018 Kamil Majchrzak (ATP 197) postanowił zainaugurować występem w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Playford. W I rundzie rywalem tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego został Pedja Krstin, aktualnie 216. gracz świata. Polak miał już w dorobku zwycięstwo nad Serbem. Pokonał go w 2016 roku na mączce w Mohammedii. We wtorek zwyciężył po raz drugi. Po niesamowitej walce.

Początkowo mecz jednak nie układał się po myśli Majchrzaka. Polak przegrał pierwszego seta 4:6, a w drugim przegrywał już 1:4. Zdołał jednak odrobić stratę i triumfował w drugiej odsłonie po rozgrywce tie breakowej.

W trzeciej partii 21-latek z Piotrkowa Trybunalskiego znów popisał się fantastycznym finiszem. Przegrywał już 2:5 z podwójnym przełamaniem, ale obronił piłkę meczową, wygrał pięć kolejnych gemów i ostatecznie zwyciężył w secie 7:5, wygrywając tym samym cały pojedynek.

Mecz trwał dwie godziny i 43 minuty. W tym czasie Majchrzak posłał osiem asów, popełnił sześć podwójnych błędów serwisowych, sześciokrotnie został przełamany, wykorzystał sześć z 13 break pointów i łącznie zdobył 115 punktów, o siedem więcej od rywala.

Za awans do II rundy turnieju City of Playford Tennis International piotrkowianin zainkasował siedem punktów do rankingu ATP oraz 1290 dolarów premii finansowej. Kolejnym rywalem naszego reprezentanta będzie Reilly Opelka (ATP 229). Amerykanin pokonał 6:7(7), 7:6(6), 7:5 Ricardasa Berankisa (ATP 136).

City of Playford Tennis International, Playford (Australia)