WTA Brisbane: Karolina Pliskova przetrwała napór Kai Kanepi, kontuzja Johanny Konty

Karolina Pliskova potrzebowała trzech setów, aby pokonać Kaię Kanepi w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Brisbane. Z powodu kontuzji biodra skreczowała Brytyjka Johanna Konta.

Karolina Pliskova Getty Images / Chris Hyde / Stringer / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W ćwierćfinale Brisbane International doszło do konfrontacji tenisistek, które triumfowały w tej imprezie, Karoliny Pliskovej (WTA 4) z Kaią Kanepi (WTA 99). Czeszka zdobyła tytuł w ubiegłym sezonie, a Estonka zwyciężyła w 2012 roku.

W czwartek Pliskova zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:2. Czeszka wróciła ze stanu 3:6, 1:3. W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu naliczono jej 42 kończące uderzenia (31 w II i III secie) przy 31 niewymuszonych błędach. Kanepi miała 32 piłki wygrane bezpośrednio przy 40 pomyłkach. Pliskova zaserwowała 15 asów, podczas gdy Estonka popełniła 11 podwójnych błędów.

Elina Switolina (WTA 6) pokonała 1:6, 7:6(6), 3:2 Johannę Kontę (WTA 9). W III secie Brytyjka skreczowała z powodu kontuzji prawego biodra. - Nie czuję się zbyt komfortowo, nie mogę na razie powiedzieć zbyt wiele. Mam nadzieję, że to nie jest nic więcej niż niewielkie napięcie czy skurcz mięśni - powiedziała Konta.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 88) na swoim rozkładzie ma dwie Francuzki. W I rundzie wyeliminowała Kristinę Mladenović, a w ćwierćfinale pokonała 3:6, 6:2, 6:3 Alize Cornet (WTA 38). Białorusinka wykorzystała trzy z pięciu break pointów i wyeliminowała ubiegłoroczną finalistkę imprezy w Brisbane po godzinie i 48 minutach walki.

Sasnowicz w Brisbane wygrała trzy trzysetowe mecze. W każdym z nich przegrała I partię. W II rundzie Białorusinka wyeliminowała Estonkę Anett Kontaveit.

Anastasija Sevastova (WTA 16) pokonała 6:2, 6:4 Aleksandrę Krunić (WTA 53). W ciągu 86 minut Łotyszka zaserwowała siedem asów, zdobyła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła 11 z 12 break pointów.

W półfinale Pliskova zmierzy się ze Switoliną (bilans meczów 5-3 dla Czeszki). Sevastova i Sasnowicz zmierzą się po raz pierwszy.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
czwartek, 4 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Kaia Kanepi (Estonia, Q) 3:6, 7:5, 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 3) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 5) 1:6, 7:6(6), 3:2 i krecz
Anastasija Sevastova (Łotwa, 7) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:2, 6:4
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) - Alize Cornet (Francja) 3:6, 6:2, 6:3

Kto awansuje do finału turnieju w Brisbane?