Australian Open: Su-Wei Hsieh pożegnała Garbine Muguruzę! Tajwanka rywalką Agnieszki Radwańskiej

Su-Wei Hsieh, a nie Garbine Muguruza, będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w III rundzie Australian Open. Tajwanka pokonała Hiszpankę w dwóch setach.

Garbine Muguruza Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Su-Wei Hsieh (WTA 88) nie przestaje zadziwiać. W ubiegłym roku w Rolandzie Garrosie odprawiła Johannę Kontę. Tym razem, w II rundzie Australian Open, Tajwanka pokonała 7:6(1), 6:4 Garbine Muguruzę (WTA 3).

W I secie Muguruza z 2:5 doprowadziła do tie breaka, po obronie piłki setowej. Końcówka należała do Hsieh, która imponowała skutecznością swoich nietypowych zagrań (oburęczny zarówno forhend, jak i bekhend). W II partii Hiszpanka z 2:5 zbliżyła się na 4:5, po odparciu piłki meczowej. Tajwanka wytrzymała napięcie i w 10. gemie zakończyła spotkaniem bekhendem.

W trwającym godzinę i 59 minut meczu Muguruza popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 32 punktów przy swoim drugim podaniu. Hsieh obroniła sześć z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała cztery z 11 szans na przełamanie. Hiszpance naliczono 29 kończących uderzeń i 43 niewymuszone błędy. Tajwanka miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

Dla Muguruzy, mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017, to najgorszy występ w Australian Open od 2013 roku. Wtedy w debiucie również odpadła w II rundzie. Była jednak notowana wówczas na 112. miejscu w rankingu i przegrała z Serenie Williams.

Hsieh to deblowa mistrzyni Wimbledonu 2013 i Rolanda Garrosa 2014. Oba tytuły zdobyła w parze z Shuai Peng. W singlu najlepszy wielkoszlemowy rezultat Tajwanki to IV runda Australian Open 2008. Na swoim koncie ma dwa tytuły, oba zdobyła w 2012 roku (Kuala Lumpur, Kanton). Najwyżej w rankingu była notowana na 23. miejscu (luty 2013).

W sobotę Hsieh zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Będzie to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2013 roku w Miami Polka zwyciężyła 6:3, 6:2.