WTA Petersburg: Kristina Mladenović i Petra Kvitova zmierzą się o tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Zak Kaczmarek / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
Getty Images / Zak Kaczmarek / Na zdjęciu: Kristina Mladenović

Francuzka Kristina Mladenović i Czeszka Petra Kvitova spotkają się w niedzielnym finale turnieju WTA Premier w Petersburgu.

Przed turniejem w Petersburgu Kristina Mladenović (WTA 10) miała serię 15 z rzędu przegranych meczów. W dawnej stolicy Cesarstwa Rosyjskiego Francuzka odrodziła się i dzieli ją już tylko jedno zwycięstwo od obrony tytułu. W sobotę w półfinale pokonała 3:6, 6:3, 6:2 Darię Kasatkinę (WTA 23).

Rosjanka, która w ćwierćfinale wyeliminowała Karolinę Woźniacką, prowadziła 6:3, 1:0 z przełamaniem. W dalszej fazie meczu inicjatywa należała do Mladenović, która w III secie wyszła na prowadzenie 3:0. Reprezentantka gospodarzy zbliżyła się na 2:3, ale przegrała trzy kolejne gemy.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Mladenović popełniła 10 podwójnych błędów i sześć razy straciła podanie. Francuzka wykorzystała osiem z 19 break pointów. Naliczono jej 35 piłek wygranych bezpośrednio i 51 pomyłek. Kasatkina miała 20 kończących uderzeń i 38 niewymuszonych błędów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W III rundzie US Open 2015 również zwyciężyła Mladenović.

Petra Kvitova (WTA 29) wygrała 7:5, 4:6, 6:2 z Julią Görges (WTA 12). W ciągu dwóch godzin i pięciu minut Czeszka zaserwowała 11 asów i zdobyła 41 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu posłała 30 kończących uderzeń przy 38 niewymuszonych błędach. Görges zanotowano 21 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Kvitova podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Niemką.

W niedzielę Kvitova i Mladenović zmierzą się o tytuł. Dla Francuzki będzie to ósmy (bilans 1-6), a dla Czeszki 28. singlowy finał w głównym cyklu (20-7). Obie tenisistki spotkają się po raz szósty. Cztery razy zwyciężyła dwukrotna mistrzyni Wimbledonu.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja) WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 799 tys. dolarów sobota, 3 lutego

półfinał gry pojedynczej:

Kristina Mladenović (Francja, 4) - Daria Kasatkina (Rosja, 8) 3:6, 6:3, 6:2 Petra Kvitova (Czechy, WC) - Julia Görges (Niemcy, 5) 7:5, 4:6, 6:2