WTA Budapeszt: Magdalena Fręch obroniła piłkę meczową i powalczy o główną drabinkę

Magdalena Fręch obroniła piłkę meczową i pokonała Turczynkę Caglę Buyukakcay w I rundzie eliminacji do turnieju w Budapeszcie.

Magdalena Fręch Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W styczniu Magdalena Fręch przeszła kwalifikacje do Australian Open i zadebiutowała w wielkoszlemowym turnieju. W niedzielę Polka zmierzyła się z Caglą Buyukakcay w I rundzie eliminacji do turnieju w Budapeszcie. Po dramatycznym boju łodzianka zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:5.

W I secie Fręch dwa razy przełamała rywalkę, a sama odparła jednego break pointa. W II partii Polka prowadziła 2:0 i 40-15, ale przegrała sześć z ośmiu kolejnych gemów. W decydującej odsłonie łodzianka wróciła z 2:4, odpierając piłkę meczową przy 4:5. Fręch zdobyła 10 z ostatnich 11 punktów i po dwóch godzinach i 20 minutach zapewniła sobie zwycięstwo.

Fręch zaserwowała cztery asy i wykorzystała sześć z 10 break pointów. Polka zdobyła 16 z 23 punktów przy drugim podaniu rywalki.

Kolejną rywalką Fręch będzie Anna Blinkowa, która wyeliminowała rozstawioną z numerem pierwszym Czeszkę Denisę Allertovą. Rosjanka bardzo dobrze zaprezentowała się w Dosze, gdzie przeszła kwalifikacje, a w turnieju głównym pokonała Jelenę Wiesninę i Kristinę Mladenović.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 18 lutego

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, 10) - Cagla Buyukakcay (Turcja) 6:2, 4:6, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch pokona Annę Blinkową?