ATP Rio de Janeiro: Diego Schwartzman i Nicolas Jarry zdążyli przed deszczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Diego Schwartzman

Diego Schwartzman w dwóch setach pokonał Federico Delbonisa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Rio de Janeiro. W ćwierćfinale Argentyńczyk zagra z Nicolasem Jarrym, który w środę wygrał z Albertem Ramosem.

We wtorek Federico Delbonis cieszył się z 100. w karierze wygranego meczu w głównym cyklu. W środę mógł otworzyć drugą "setkę" zwycięstw. W II rundzie turnieju ATP w Rio de Janeiro Argentyńczyk zmierzył się z dobrze sobie znanym rywalem, rodakiem Diego Schwartzmanem. Faworytem tego pojedynku był jednak rozstawiony z numerem szóstym Schwartzman. I nie zawiódł. Wygrał bardzo pewnie, 6:2, 6:3, ogrywając swojego krajana po raz trzeci w piątej konfrontacji na poziomie ATP World Tour, w tym drugi kolejny rok w Rio Open.

Pojedynek trwał godzinę i 16 minut. W tym czasie Schwartzman zaserwował jednego asa, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał sześć z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 61 punktów, o 19 więcej od rywala. Wygrywając, Argentyńczyk drugi raz w karierze zameldował się w 1/4 finału zawodów w Rio de Janeiro (poprzednio przed rokiem).

Na bocznym korcie niespodziankę sprawił Nicolas Jarry. Chilijczyk pokonał 7:5, 6:3 oznaczonego numerem czwartym Alberta Ramosa. Wygrana nad aktualnie 22. w rankingu ATP Hiszpanem to dla 22-letniego Jarry'ego pierwszy w karierze triumf nad przeciwnikiem z czołowej "60" klasyfikacji singlistów i jednocześnie premierowy awans do ćwierćfinału imprezy rangi ATP World Tour.

Deszcz nie pozwolił dokończyć hitowo zapowiadający się pojedynek Marina Cilicia z Gaelem Monfilsem. Francuz wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim doszło do tie breaka, w którym Cilić obronił piłkę meczową, wyrównał na 7-7 i wówczas spotkanie zostało przerwane.

Z kolei Gastao Elias i Pablo Cuevas w ogóle w środę nie pojawili się na korcie. Oba pojedynki zostały przełożone na czwartek.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia) ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,695 mln dolarów środa, 21 lutego II runda gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 6) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:2, 6:3 Nicolas Jarry (Chile) - Albert Ramos (Hiszpania, 4) 7:5, 6:3 Marin Cilić (Chorwacja, 1) - Gael Monfils 3:6, 6:6(7-7) *do dokończenia

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Rio de Janeiro?